Pierwsze instalacje już w grudniu

23 listopada 2006

Pierwszymi trzema gospodarstwami rolnymi w Polsce, które zgłosiły swój udział w zainaugurowanym przez EPIOS w trakcie tegorocznej edycji wystawy Agro Show Bednarach ,,Programie Ochrony Maszyn Przed Awariami’’ jest gospodarstwo Rolne w Salnie - woj. Kujawsko - pomorskim, gospodarstwo rolne k / Mrągowa - woj. warmińsko – mazurskie oraz gospodarstwo rolne Premiera Leppera. Jak nas poinformował Jakub Rejewski, prezes EPIOS pierwsze dwie instalacje odbędą się już w grudniu br.

Pierwsza z nich w Salnie - 5 grudnia, tj. we wtorek oraz w GR k / Mrągowa 12 grudnia, równo tydzień później, czyli w kolejny wtorek.

- Ważne jest to, że w każdym z tych gospodarstw będą zupełnie różne maszyny: w pierwszym gospodarstwie kombajny zbożowe, kombajn buraczany, sieczkarnia lub ciągnik, natomiast w GR k / Mrągowa będą to ładowarki teleskopowe oraz wózki widłowe. Każda więc z tych instalacji będzie więc bardzo interesująca – mówi Jakub Dejewski.

23 września 2006 r., podczas wystawy AGRO SHOW, został zainaugurowany największy w Europie program w zakresie ochrony maszyn rolniczych przed awariami układów hydraulicznych. Na każdego uczestnika czeka darmowy, wysokiej klasy olej do dowolnie wybranych maszyn: ciągników, kombajnów oraz innych maszyn samobieżnych a także unikalny System Filtracji Bocznikowej (MicroSystem), zabezpieczający przed awariami.

Celem Programu jest uświadomienie właścicielom maszyn i ich użytkownikom, w jakim stopniu działania profilaktyczne, stosowane materiały oraz dobre praktyki w zakresie gospodarki olejowej, przyczyniają się do eliminacji awarii maszyn, wydłużenia ich żywotności oraz spadku kosztów ich eksploatacji. Program potrwa 3 lata, a praktyczne działania zaczną się zimą. Na zgłoszenia EPIOS czeka do końca roku. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Programu jest EPIOS, czyli edukacyjny program Międzynarodowego Towarzystwa Olejowego założony w listopadzie 2004 roku przez Jakuba Dejewskiego. Misją EPIOS jest upowszechnianie wiedzy o najnowszych rozwiązaniach z dziedziny zaawansowanej gospodarki olejowej.

Do Programu zgłosić się może każdy. O udziale w Programie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Uczestnicy mogą zgłosić dowolną liczbę maszyn, jednakże do Programu nie zostanie zakwalifikowanych więcej niż 4 maszyny. Po zgłoszeniu maszyny zostaną zweryfikowane pod względem technicznym. Może się więc zdarzyć, że niektóre maszyny nie przejdą tego etapu. Wówczas wnioskodawca będzie mógł zgłosić inną maszynę. W kolejnym etapie EPIOS dostarczy jednorazowo darmowy olej oraz zamontuje na własny koszt System Filtracji Bocznikowej – MicroSystem. Koszty eksploatacyjne w trakcie trwania Programu będzie pokrywał Uczestnik, czyli normalnie, tak jak robił to wcześniej: wymiana oleju i filtrów w określonym czasie. Ze względu na wysoką wartość MicroSystemu, uczestnik będzie zobowiązany do wpłacenia kaucji, która w zależności od modelu zgłoszonej maszyny wyniesie od 1 do 2 tys. zł. Podczas Programu EPIOS będzie badało olej i na podstawie wyników analiz zalecało optymalne działania eksploatacyjne. Działania te pozwolą obniżyć koszty eksploatacji, zredukować liczbę awarii, w konsekwencji pozwolą wydłużyć żywotność danej maszyny. Analizy olejowe pomogą natomiast ustalić najbardziej efektywny czas wymiany środków smarnych i filtrów w poszczególnych maszynach.

Uczestnik otrzyma na koniec Programu RAPORT dla każdej maszyny, uczestniczącej w Programie, z którego dowie się, jak eksploatować daną maszynę, by zrobić to możliwie najbezpieczniej, najtaniej i najefektywniej. Przy okazji spotkań będą się odbywały darmowe szkolenia oraz prezentacje. Wyniki analiz będą udostępniane na bieżąco Uczestnikom na specjalnym portalu www.epios.org.pl.


POWIĄZANE

Wielokrotnie właściciele maszyn stoją przed wyborem – oryginalne części, czy tań...

Dynamiczna i niepewna sytuacja ekonomiczno-polityczna sprawia, że wielu przedsię...

Nowe modele 5DF/DS/DV Stage V z napędem bezstopniowym TTV to idealny wybór nie t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę