Adama_poleposition_15.03_30.04

Pierwsze instalacje już w grudniu

23 listopada 2006

Pierwszymi trzema gospodarstwami rolnymi w Polsce, które zgłosiły swój udział w zainaugurowanym przez EPIOS w trakcie tegorocznej edycji wystawy Agro Show Bednarach ,,Programie Ochrony Maszyn Przed Awariami’’ jest gospodarstwo Rolne w Salnie - woj. Kujawsko - pomorskim, gospodarstwo rolne k / Mrągowa - woj. warmińsko – mazurskie oraz gospodarstwo rolne Premiera Leppera. Jak nas poinformował Jakub Rejewski, prezes EPIOS pierwsze dwie instalacje odbędą się już w grudniu br.

Pierwsza z nich w Salnie - 5 grudnia, tj. we wtorek oraz w GR k / Mrągowa 12 grudnia, równo tydzień później, czyli w kolejny wtorek.

- Ważne jest to, że w każdym z tych gospodarstw będą zupełnie różne maszyny: w pierwszym gospodarstwie kombajny zbożowe, kombajn buraczany, sieczkarnia lub ciągnik, natomiast w GR k / Mrągowa będą to ładowarki teleskopowe oraz wózki widłowe. Każda więc z tych instalacji będzie więc bardzo interesująca – mówi Jakub Dejewski.

23 września 2006 r., podczas wystawy AGRO SHOW, został zainaugurowany największy w Europie program w zakresie ochrony maszyn rolniczych przed awariami układów hydraulicznych. Na każdego uczestnika czeka darmowy, wysokiej klasy olej do dowolnie wybranych maszyn: ciągników, kombajnów oraz innych maszyn samobieżnych a także unikalny System Filtracji Bocznikowej (MicroSystem), zabezpieczający przed awariami.

Celem Programu jest uświadomienie właścicielom maszyn i ich użytkownikom, w jakim stopniu działania profilaktyczne, stosowane materiały oraz dobre praktyki w zakresie gospodarki olejowej, przyczyniają się do eliminacji awarii maszyn, wydłużenia ich żywotności oraz spadku kosztów ich eksploatacji. Program potrwa 3 lata, a praktyczne działania zaczną się zimą. Na zgłoszenia EPIOS czeka do końca roku. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Programu jest EPIOS, czyli edukacyjny program Międzynarodowego Towarzystwa Olejowego założony w listopadzie 2004 roku przez Jakuba Dejewskiego. Misją EPIOS jest upowszechnianie wiedzy o najnowszych rozwiązaniach z dziedziny zaawansowanej gospodarki olejowej.

Do Programu zgłosić się może każdy. O udziale w Programie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Uczestnicy mogą zgłosić dowolną liczbę maszyn, jednakże do Programu nie zostanie zakwalifikowanych więcej niż 4 maszyny. Po zgłoszeniu maszyny zostaną zweryfikowane pod względem technicznym. Może się więc zdarzyć, że niektóre maszyny nie przejdą tego etapu. Wówczas wnioskodawca będzie mógł zgłosić inną maszynę. W kolejnym etapie EPIOS dostarczy jednorazowo darmowy olej oraz zamontuje na własny koszt System Filtracji Bocznikowej – MicroSystem. Koszty eksploatacyjne w trakcie trwania Programu będzie pokrywał Uczestnik, czyli normalnie, tak jak robił to wcześniej: wymiana oleju i filtrów w określonym czasie. Ze względu na wysoką wartość MicroSystemu, uczestnik będzie zobowiązany do wpłacenia kaucji, która w zależności od modelu zgłoszonej maszyny wyniesie od 1 do 2 tys. zł. Podczas Programu EPIOS będzie badało olej i na podstawie wyników analiz zalecało optymalne działania eksploatacyjne. Działania te pozwolą obniżyć koszty eksploatacji, zredukować liczbę awarii, w konsekwencji pozwolą wydłużyć żywotność danej maszyny. Analizy olejowe pomogą natomiast ustalić najbardziej efektywny czas wymiany środków smarnych i filtrów w poszczególnych maszynach.

Uczestnik otrzyma na koniec Programu RAPORT dla każdej maszyny, uczestniczącej w Programie, z którego dowie się, jak eksploatować daną maszynę, by zrobić to możliwie najbezpieczniej, najtaniej i najefektywniej. Przy okazji spotkań będą się odbywały darmowe szkolenia oraz prezentacje. Wyniki analiz będą udostępniane na bieżąco Uczestnikom na specjalnym portalu www.epios.org.pl.


POWIĄZANE

Za kilka tygodni rozpocznie się sezon zbioru paszy zielonej. Przed rolnikami, kt...

Wysoka wydajność, nowoczesne technologie oraz pakiety wpływające na komfort prac...

Robert Kawęcki, 42-letni rolnik z woj. lubelskiego został zwycięzcą konkursu Jeś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę