Pół wieku z firmą John Deere

4 października 2006

W tym roku firma John Deere świętuje 50–lecie swojej obecności w Europie. Wydarzenie to wspaniale wpisuje się w blisko 170-letnią tradycję firmy Deere & Company.

- Wszystko zaczęło się w Mannheim w 1956r. kiedy John Deere przjął upadającą, ale o wysokim prestiżu, fabrykę Heinrich Lanz AG. Dziś, Mannheim jest lokalizacją jednej z najnowocześniejszych fabryk ciągników w Europie. Dzięki zaufaniu, jakim obdarzają nas klienci, John Deere zyskał sobie renomę również w zakresie maszyn żniwnych a także zyskał pozycję lidera w dziedzinie kosiarek trawnikowych i sprzętu profesjonalnego mówi Marta Bukwaś – firmy John Deere Polska.

Podczas tegorocznych Targów Agro Show 2006 w Bednarach firma John Debre obok nowych ciągników przedstawiła także system Universal AutoTrac, umożliwiający automatyczne prowadzenie maszyny. Na szczególną uwagę zasługuje to, że system ten może być stosowany wymiennie w modelach różnych producentów (nie tylko John Deere), dzięki wymianie jednej tulejki idealnie dopasowanej do kolumny kierownicy odpowiedniego modelu

Jak podkreśla Marta Bukwaś 50 lat zbliżania się John Deere do klientów w Europie jest historią uczenia się, rozwoju i unowocześnień oraz znaczącego wzrostu. Odzwierciedla wdrażanie podstawowych wartości 170-letniego dziedzictwa firmy. Jakości, innowacyjności, spójności i zaangażowania. "Patrząc wstecz na osiągnięcia ostatnich 10 lat, jest jasne, że ustanowiliśmy stabilną i wysoce konkurencyjną podwalinę w Europie. Pozwoli to John Deere realizować dalszy rozwój, jako że zapotrzebowanie na wysokiej jakości sprzęt rośnie wśród młodych czlonków Unii Europejskiej, południowo-wschodniej Europy i krajów byłego Związku Radzieckiego. Jesteśmy dobrze przygotowani na ten wzrost we wszystkich segmentach produktów, włączając John Deere Credit. I jesteśmy przekonani, że po tych 50 latach, najlepsze czasy dla John Deere w Europie dopiero nadchodzą", powiedział vice prezes, Marketing and Product Support, Markwart von Pentz.

Poza dalszymi inicjatywami podejmowanymi w Południowej Afryce i w Azji, John Deere kontynuuje budowanie silnego związku z Europą. Firma zdecydowała o poczynieniu dalszych inwestycji w Mannheim (Niemcy), włączając wybudowanie nowego pawilonu i centrum dla odwiedzających, których otwarcie zaplanowane jest na lato 2007 roku - 51. roku John Deere w Europie.


POWIĄZANE

Ciągnik John Deere 6250R wyposażony w zgrabiarkę czterokaruzelową Kuhn Gyrorake ...

Continental, firma technologiczna i producent opon, kontynuuje rozwój działalnoś...

Benzyna alkilatowa może zrewolucjonizować sposób zasilania małych maszyn, takich...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę