CTR_80917

PRONAR świętował swoje XX-lecie na pikniku z 10 tysiącami ludzi

21 grudnia 2015
Lider polskiego agrobiznesu firma Pronar z Narwi na Podlasiu w tym roku obchodzi XX – lecie powstania. Z tej okazji w sobotę 26 lipca właściciele Pronaru – Sergiusz Martyniuk, Jan Czerniakiewicz i Roman Omelianiuk – zorganizowali mieszkańcom regionu jubileuszowy piknik rodzinny. Impreza odbyła się w Narwi – w miejscu, w którym 20 lat temu Pronar rozpoczął działalność gospodarczą. Zainteresowanie piknikiem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Razem z Pronarem jubileusz firmy świętowało prawie 10 tysięcy osób! 

       


Na pikniku gościło wiele wybitnych osobistości ze świata nauki, polityki, biznesu i mediów. Swoją obecnością na imprezie w Narwi zaszczycili m.in. obecny senator RP Włodzimierz Cimoszewicz, ambasador Białorusi Paweł Łatuszka, rektor Uniwersytetu w Białymstoku Jerzy Nikitorowicz, marszałek woj. podlaskiego Jarosław Dworzański, poseł na Sejm RP Eugeniusz Czykwin. Ministerstwo Rolnictwa i rozwoju wsi reprezentował Kazimierz Żmuda.  

     
Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom pikniku wiele atrakcji. Na plenerowej scenie zaprezentował się niemal cały wielokulturowy świat pogranicza. Rozbrzmiewały białoruskie (zespół MAŁANKA z Bielska Podlaskiego), ukraińskie (zespół HORPYNA z Olsztyna) i cygańskie nuty (CYGAŃSKIE CZARY Eleny Rutkowskiej). Gwiazdą wieczoru był KRZYSZTOF KRAWCZYK, którego koncert przyciągnął największe grono zainteresowanych. Po występie piosenkarza niebo nad Narwią rozświetlił pokaz fajerwerków.

       
O dalszą wspaniałą zabawę do białego rana zadbały zespoły: HORPYNA, RYBCIE ZNAD BIEBRZY i muzyczna wizytówka firmy Pronar zespół ART – PRONAR.

Specjalnie na piknik Pronar wybudował artystom na placu obok pobliskiej stacji paliw Pronar profesjonalną scenę. Dla wszystkich gości przygotowano ogromną ilość specjałów kuchni kresowej – wszystkie koszty gastronomii i napojów pokryła firma Pronar.

Pronar jest liderem w produkcji ciągników (o mocy od 35 do 265 KM), przyczep (o ładowności od 2,5t do 24t), maszyn rolniczych (owijarki, wozy paszowe, prasy belujące), sprzętu komunalnego w Polsce oraz znaczącym wytwórcą kół tarczowych na świecie. Firma jest również producentem pneumatyki i hydrauliki siłowej oraz wyrobów z tworzyw sztucznych. Główna siedziba Spółki Pronar mieści się w Narwi na Podlasiu. Grupa Pronar sp. z o.o. działa poprzez rozbudowaną sieć partnerów w Polsce i za granicą. Firma zatrudnia dziś około 1800 pracowników.

POWIĄZANE

Kombajn prowadzony bez użycia rąk? Zdalne monitorowanie maszyny za pomocą połącz...

Nieutwardzone drogi pełne błota, nierówny teren, potrzeba szybkiego przemieszcza...

Wśród blisko 800 wystawców i pod czujnym okiem 150 tysięcy zwiedzających znalazł...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę