aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PRONAR świętował swoje XX-lecie na pikniku z 10 tysiącami ludzi

21 grudnia 2015
Lider polskiego agrobiznesu firma Pronar z Narwi na Podlasiu w tym roku obchodzi XX – lecie powstania. Z tej okazji w sobotę 26 lipca właściciele Pronaru – Sergiusz Martyniuk, Jan Czerniakiewicz i Roman Omelianiuk – zorganizowali mieszkańcom regionu jubileuszowy piknik rodzinny. Impreza odbyła się w Narwi – w miejscu, w którym 20 lat temu Pronar rozpoczął działalność gospodarczą. Zainteresowanie piknikiem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Razem z Pronarem jubileusz firmy świętowało prawie 10 tysięcy osób! 

       


Na pikniku gościło wiele wybitnych osobistości ze świata nauki, polityki, biznesu i mediów. Swoją obecnością na imprezie w Narwi zaszczycili m.in. obecny senator RP Włodzimierz Cimoszewicz, ambasador Białorusi Paweł Łatuszka, rektor Uniwersytetu w Białymstoku Jerzy Nikitorowicz, marszałek woj. podlaskiego Jarosław Dworzański, poseł na Sejm RP Eugeniusz Czykwin. Ministerstwo Rolnictwa i rozwoju wsi reprezentował Kazimierz Żmuda.  

     
Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom pikniku wiele atrakcji. Na plenerowej scenie zaprezentował się niemal cały wielokulturowy świat pogranicza. Rozbrzmiewały białoruskie (zespół MAŁANKA z Bielska Podlaskiego), ukraińskie (zespół HORPYNA z Olsztyna) i cygańskie nuty (CYGAŃSKIE CZARY Eleny Rutkowskiej). Gwiazdą wieczoru był KRZYSZTOF KRAWCZYK, którego koncert przyciągnął największe grono zainteresowanych. Po występie piosenkarza niebo nad Narwią rozświetlił pokaz fajerwerków.

       
O dalszą wspaniałą zabawę do białego rana zadbały zespoły: HORPYNA, RYBCIE ZNAD BIEBRZY i muzyczna wizytówka firmy Pronar zespół ART – PRONAR.

Specjalnie na piknik Pronar wybudował artystom na placu obok pobliskiej stacji paliw Pronar profesjonalną scenę. Dla wszystkich gości przygotowano ogromną ilość specjałów kuchni kresowej – wszystkie koszty gastronomii i napojów pokryła firma Pronar.

Pronar jest liderem w produkcji ciągników (o mocy od 35 do 265 KM), przyczep (o ładowności od 2,5t do 24t), maszyn rolniczych (owijarki, wozy paszowe, prasy belujące), sprzętu komunalnego w Polsce oraz znaczącym wytwórcą kół tarczowych na świecie. Firma jest również producentem pneumatyki i hydrauliki siłowej oraz wyrobów z tworzyw sztucznych. Główna siedziba Spółki Pronar mieści się w Narwi na Podlasiu. Grupa Pronar sp. z o.o. działa poprzez rozbudowaną sieć partnerów w Polsce i za granicą. Firma zatrudnia dziś około 1800 pracowników.

POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę