informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ważne: znak sprawności technicznej

28 grudnia 2001

Sprawny opryskiwacz to nie tylko wywiązanie się z prawnego obowiązku. To także bezpieczeństwo i zdrowie ludzi i zwierząt, czyste środowisko naturalne, efektywna ochrona roślin, niskie koszty zabiegów ochronnych oraz wysoka jakość, zdrowotność i konkurencyjność uzyskanych płodów rolnych.

Ustawa o ochronie roślin uprawnych nakłada na posiadaczy opryskiwaczy obowiązek uzyskania do końca 2001 r. znaku sprawności technicznej. Stosowne badanie należy przeprowadzić w stacjach kontroli opryskiwaczy (SKO) upoważnionych przez wojewódzkich inspektorów ochrony roślin do wydawania znaków kontrolnych.

Zgodnie z ustawą środki ochrony roślin stosuje się sprzętem sprawnym technicznie, który użyty zgodnie z przeznaczeniem zapewni skuteczne zwalczanie organizmów szkodliwych i nie spowoduje szkodliwego wpływu na zdrowie ludzi, zwierząt oraz na środowisko. Zabiegi w zakresie stosowania środków ochrony roślin w produkcji rolnej i leśnictwie mogą być wykonywane tylko przez osoby przeszkolone przez jednostki organizacyjne upoważnione przez wojewódzkiego inspektora ochrony roślin, właściwego ze względu na siedzibę jednostki organizacyjnej, i posiadające dokument potwierdzający ukończenie szkolenia.

Wykonywanie zabiegów niesprawnymi opryskiwaczami lub bez znaku kontroli technicznej, a także brak prowadzenia ewidencji wykonanych zabiegów środkami ochrony roślin czy brak dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin skutkuje wnioskami o ukaranie grzywną.


POWIĄZANE

Zanim prasa wyjedzie do pracy w polu, koniecznie trzeba szczegółowo sprawdzić je...

MOLINE, Illinois — Firma Deere & Company ogłosiła, że jej Rada Dyrektorów wybrał...

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników coraz bliżej. Tegoroczne eliminacje do...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę