aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Wszystko o dobrych pasach rolujących

12 czerwca 2009
Prawidłowy dobór pasów do pras rolujących gwarantuje wiele korzyści:
- profilowana powierzchnia strony nośnej zapewnia prawidłowy zgniot i skuteczność działania
- odpowiednia wytrzymałość na rozciąganie oraz elastyczność przy przeginaniu na małych średnicach rolek zapewnia długi i bezawaryjny czas pracy pasów
- elementy prasy nie przegrzewają się co w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo

    Zasadniczym elementem roboczym pras rolujących do słomy są pasy tkaninowo-gumowe. Podczas pracy maszyny pasy przesuwają się przez skomplikowany układ rolek, są wielokrotnie odchylane pod dużym kątem, poddawane są jednocześnie dużym siłom rozciągającym i zginającym aby uformować balot słomy. Powinny odznaczać się nie tylko wysoką wytrzymałością ale także odpowiednią elastycznością przy przeginaniu. Posiadają ponadto specjalnie wyprofilowaną powierzchnię, która zapewnia skuteczne i prawidłowe układanie słomy. Z tego powodu nie można stosować do pras rolujących pasów wykonanych z taśm przenośnikowych (przeznaczonych do przenośników używanych np. w górnictwie). Taśmy przenośnikowe wykonane są z innych materiałów, nieprzystosowanych do współpracy z rolkami o małych średnicach. Podczas ich przeginania w układzie maszyny rolującej powstają zwiększone, niedopuszczalne opory ruchu. Zwiększone opory są powodem wielu problemów eksploatacyjnych a przeciążenie układu napędowego nieuchronnie prowadzi do jego szybkiego zużycia i bardzo kosztownych napraw, przyspieszonemu zużyciu ulegają łożyska i powierzchnie robocze rolek, elementy ruchome na skutek zwiększonego tarcia przegrzewają się, znane są nawet przypadki pożarów z tego powodu.
    
    
Inwestycja, która się zwraca

    Mając na uwadze prawidłowy dobór pasa do prasy rolującej firma Centrum Taśm i Pasów zaleca swoim klientom i wszystkim użytkownikom montaż odpowiednich pasów ze strukturą typu „1” lub „4”. Koszt zakupu nowego pasa do prasy jest inwestycją, która zwraca się w trakcie eksploatacji chociażby ze względu na dłuższy czas bezawaryjnej pracy w porównaniu do stosowania gładkich taśm lub używanych pasów.

     


Czas realizacji

    Czas realizacji zamówienia w firmie Centrum Taśm i Pasów ograniczany jest do minimum poprzez utrzymywanie stałych zapasów magazynowych. Dzięki temu firma jest w stanie zaoferować praktycznie każdy wymiar pasa w typie 1 dostępny „od ręki”.
    
    
Złączki

    Aby dopełnić ofertę pasów do pras rolujących Centrum Taśm i Pasów posiada w sprzedaży także złączki odpowiednie do samodzielnego wykonania połączeń. Spośród wielu różnych typów złączek do pasów w prasach rolujących proponowane są połączenia mechaniczne typu MS25, które charakteryzują się prostotą montażu. Nie potrzebne są żadne specjalistyczne listwy montażowe, nie potrzeba nawiercać pasów. Do założenia połączenia MS25 wystarczy nóż do wyrównania brzegów pasa, młotek i wkrętarka elektryczna do wkręcenia samogwintujących śrub. Wyjątkowo prosty montaż sprawia, że połączenie takie można założyć nawet w czasie awarii podczas prac polowych i kontynuować belowanie.
    
    
Nie tylko pasy do pras rolujących

    Firma Centrum Taśm i Pasów posiada w swojej ofercie także wiele taśm innego typu i przeznaczenia, m.in. taśmy PVC do kombajnów oraz taśmy do wszelkiego rodzaju przenośników. W ofercie firmy znajdują się także taśmy gumowe gładkie lub z profilowane.
    


Centrum Taśm i Pasów Szczepan Jurek
ul. Wystawowa 1, WFF
51-618 Wrocław
tel. 071 372 8465
e-mail: biuro@c-t-p.pl
www.c-t-p.com.pl/rolnictwo


POWIĄZANE

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Części John Deere to towar niezawodny i niezwykle precyzyjny. Ich zastosowanie g...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę