aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zdmuchnij bałagan z ogrodu

4 listopada 2015
Zadbane alejki i trawniki bez zalegających liści - to marzenie każdego właściciela ogrodu. Złota polska jesień potrafi być urokliwa, ale my wolimy, aby nasz zieleniec był zadbany i estetyczny. Ujarzmienie kolorowych drzew wymaga jednak odpowiedniego sprzętu. GARDENA podpowiada w jaki sposób dosłownie zdmuchnąć niepotrzebny bałagan.

Jesienne porządki

Listopad to miesiąc jesiennych porządków. Ogród wymaga przygotowania przed zimą, ale nie możemy poświęcić na to całego weekendu. Jest to szczególnie uciążliwe, jeżeli w grę wchodzi pokryty liśćmi trawnik. Pielęgnacja terenów zielonych to ważna sprawa, ponieważ alejki i chodniki są wykorzystywane zarówno przez nas, jak i przez nasze dzieci. Nieuprzątnięte powierzchnie, które będą pokonywali teraz każdego ranka stają się po prostu niebezpieczne szczególnie podczas deszczu. Na śliskich i gnijących liściach łatwo się poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę. Ponieważ priorytetem każdego odpowiedzialnego rodzica powinno być bezpieczeństwo swoich dzieci, marka GARDENA stworzyła urządzenie, które szybko i sprawnie pozwoli pozbyć się niechcianych liści oraz odpadów.

Czas to pieniądz

GARDENA ErgoJet 3000 to zarówno dmuchawa jak i odkurzacz. Fakt posiadania funkcji ssania sprawia, że urządzenie staje się bardziej przydatne, zwłaszcza, że zmiana trybu pracy z opcji wydmuchiwania na zasysanie jest bardzo łatwe i zajmuje niewiele czasu. To pełne mocy i łatwe w obsłudze urządzenie skutecznie pomaga oczyścić ogród. Jest lekkie i bezwysiłkowe, dlatego poleca się je również tym, którzy nie mogliby długotrwale pracować grabiami. Użycie tradycyjnych narzędzi znacznie wydłuża czas pracy, przy czym rezultaty często nie są zadowalające. Skorzystanie z maszyny jest zdecydowanie wygodniejsze i nie wymaga dodatkowych narzędzi. Wykorzystanie jej jako dmuchawy jest szczególnie wygodne przy większych posesja. Oczyszczanie ogrodu ze zbędnych liści za pomocą odkurzacza przypomina odkurzanie dywanu w mieszkaniu. Wciągnięte liście trafiają wprost do torby, którą można łatwo opróżnić – komentuje Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

Z korzyścią dla natury

Dodatkową funkcją dmuchawy GARDENA ErgoJet 3000 jest metalowy wirnik umożliwiający skuteczne rozdrabnianie małych odpadów ogrodowych podczas pracy. Ten darmowy nawóz idealnie nadaje się do nawożenia gleby pod wiosenne uprawy. Co ważne rozdrobnione liście posiadają naturalne składniki odżywcze, zatem uzyskany nawóz jest w pełni ekologiczny. Jest to ważna zaleta, ponieważ wiele z dostępnych na rynku nawozów zawiera dodatkowe substancje chemiczne, co wpływa potem na stan naszych roślin. Nie powinniśmy też zapominać, że w ogrodzie żyją również użytkownicy, z którymi zazwyczaj nie mamy styczności - żaby, jeże czy jaszczurki. Często ukrywają się pod żywopłotami lub w stertach liści i nie należy wyrządzać im krzywdy.


***

jest częścią Husqvarna Group, największego na świecie producenta wysokiej klasy urządzeń mechanicznych przeznaczonych do pielęgnacji zieleni. GARDENA jest marką przeznaczoną dla ogrodników pasjonatów. Oferuje szeroką gamę produktów służących do pielęgnacji ogrodu, takich jak: systemy nawadniania, narzędzia do pielęgnacji trawników, drzew i krzewów. Produkty i rozwiązania marki GARDENA są dostępne w wiodących sklepach detalicznych, głównie w Europie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.gardena.pl.

POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę