TUZ Leśnik dostępny już w Polsce

16 sierpnia 2018
TUZ Leśnik dostępny już w Polsce

TUZ-y, produkty znanej słoweńskiej firmy Leśnik wchodzą na polski rynek. Rodzinna spółka z 40-letnią tradycją oferuje urządzenia dla branży rolniczej i komunalnej. Cieszą się one dużą renomą m.in. w Austrii, Niemczech i Skandynawii. Teraz Leśnik chce dotrzeć także do polskich klientów.

Asem w portfolio firmy jest TUZ czyli przedni podnośniki hydrauliczny z trzypunktowym układem zwieszenia (stąd skrótowa nazwa sprzętu). Leśnik produkuje je w wersji uniwersalnej, przeznaczonej do wszystkich standardowych traktorów. Na zamówienie wytwarza też TUZ-y dedykowane, dopasowane do konkretnego modelu ciągnika i optymalnie z nim zintegrowane. Ma też w swojej ofercie wariant do samochodów ciężarowych dopinany ze zmienną płytą, dzięki czemu podnośnik może być instalowany na różnych pojazdach. W tym przypadku istnieje też możliwość wymiany podnośnika na płytę pod pług do odśnieżania czy inny osprzęt. Każdy TUZ ma odrębny certyfikat i numer seryjny, co jest poświadczeniem jego jakości.

Wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem TUZ-ów w naszym kraju jest spółka Leśnik Polska, która ma swoją siedzibę w Łomży na Podlasiu.

- Wszystkie uniwersalne modele podnośnika dostępne są od ręki. Zapewniamy szybki czas realizacji zamówień i to na obszarze całej Polski - mówi Tomasz Kukliński, przedstawiciel firmy Leśnik Polska. - Oferujemy także swoją pomoc w zakresie uzyskania leasingu lub kredytu.

W Polsce TUZ Leśnik będzie konkurował w swojej branży z firmami zachodnimi i rodzimymi. Właściciele firmy są jednak przekonani, że porównanie ich podnośnika z innymi dostępnymi na naszym rynku wypada zdecydowanie na korzyść sprzętu słoweńskich konstruktorów.

- Podnośnik Leśnika jest zdecydowanie tańszy od zachodnich, natomiast te produkowane w kraju bije na głowę jakością - uważa Tomasz Kuklinski z Leśnik Polska. - Żaden z producentów nie używa na przykład zaczepów z szybkozłączem marki Walterscheid, uznawanych za jedne z najlepszych na świecie, ale które mają też wysoką cenę. Haki te są na seryjnym wyposażeniu każdego TUZ-a. W konstrukcji podnośnika Leśnika niewiele jest części spawanych. Zastąpione są elementami giętymi, co podnosi ich trwałość i odporność na uszkodzenia. Na standardowym wyposażeniu ma też wiele dodatkowych rzeczy, które w przypadku innych firm trzeba dokupić, że wymienię tylko: dodatkowe gniazda zaworowe montowane w górnej belce poprzecznej, gniazdo elektryczne, śrubę rzymską. Jestem pewny, że gdyby postawić obok siebie podnośnik produkowany w Polsce i TUZ Leśnika, nawet człowiek, który nie jest w temacie specjalistą wybrałby nasze urządzanie.

Jakość TUZ-a rzuca się po prostu w oczy: mocna konstrukcja, nowoczesny design. Posiada też wyposażenie dodatkowe (dostępne opcje) takie jak: sterowanie hydrauliczne z joysticka, akumulator hydrauliczny (tzw. amortyzator drgań), zwiększający komfort pracy oraz zapobiegający uszkodzeniom podczas transportu i prac, dodatkowe gniazda hydrauliczne. Wyposażony jest w dolne i boczne wzmocnienia. W jego konstrukcji zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań. Produkowany jest w Zgrnji Žerjavci, na Słowenii od 1976 roku i przez wielu uznawany jest za najsolidniejszy w swojej klasie.

 


POWIĄZANE

— Ciągniki o mocy do 155 KM można już doposażać w nowe ładowacze czołowe serii M...

Program partnerski John Deere: Nowe odbiorniki automatycznego prowadzenia

Maszyny rolnicze, takie jak ciągniki, ładowarki czy kombajny, są niezastąpionym ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę