aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

TUZ Leśnik dostępny już w Polsce

16 sierpnia 2018
TUZ Leśnik dostępny już w Polsce

TUZ-y, produkty znanej słoweńskiej firmy Leśnik wchodzą na polski rynek. Rodzinna spółka z 40-letnią tradycją oferuje urządzenia dla branży rolniczej i komunalnej. Cieszą się one dużą renomą m.in. w Austrii, Niemczech i Skandynawii. Teraz Leśnik chce dotrzeć także do polskich klientów.

Asem w portfolio firmy jest TUZ czyli przedni podnośniki hydrauliczny z trzypunktowym układem zwieszenia (stąd skrótowa nazwa sprzętu). Leśnik produkuje je w wersji uniwersalnej, przeznaczonej do wszystkich standardowych traktorów. Na zamówienie wytwarza też TUZ-y dedykowane, dopasowane do konkretnego modelu ciągnika i optymalnie z nim zintegrowane. Ma też w swojej ofercie wariant do samochodów ciężarowych dopinany ze zmienną płytą, dzięki czemu podnośnik może być instalowany na różnych pojazdach. W tym przypadku istnieje też możliwość wymiany podnośnika na płytę pod pług do odśnieżania czy inny osprzęt. Każdy TUZ ma odrębny certyfikat i numer seryjny, co jest poświadczeniem jego jakości.

Wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem TUZ-ów w naszym kraju jest spółka Leśnik Polska, która ma swoją siedzibę w Łomży na Podlasiu.

- Wszystkie uniwersalne modele podnośnika dostępne są od ręki. Zapewniamy szybki czas realizacji zamówień i to na obszarze całej Polski - mówi Tomasz Kukliński, przedstawiciel firmy Leśnik Polska. - Oferujemy także swoją pomoc w zakresie uzyskania leasingu lub kredytu.

W Polsce TUZ Leśnik będzie konkurował w swojej branży z firmami zachodnimi i rodzimymi. Właściciele firmy są jednak przekonani, że porównanie ich podnośnika z innymi dostępnymi na naszym rynku wypada zdecydowanie na korzyść sprzętu słoweńskich konstruktorów.

- Podnośnik Leśnika jest zdecydowanie tańszy od zachodnich, natomiast te produkowane w kraju bije na głowę jakością - uważa Tomasz Kuklinski z Leśnik Polska. - Żaden z producentów nie używa na przykład zaczepów z szybkozłączem marki Walterscheid, uznawanych za jedne z najlepszych na świecie, ale które mają też wysoką cenę. Haki te są na seryjnym wyposażeniu każdego TUZ-a. W konstrukcji podnośnika Leśnika niewiele jest części spawanych. Zastąpione są elementami giętymi, co podnosi ich trwałość i odporność na uszkodzenia. Na standardowym wyposażeniu ma też wiele dodatkowych rzeczy, które w przypadku innych firm trzeba dokupić, że wymienię tylko: dodatkowe gniazda zaworowe montowane w górnej belce poprzecznej, gniazdo elektryczne, śrubę rzymską. Jestem pewny, że gdyby postawić obok siebie podnośnik produkowany w Polsce i TUZ Leśnika, nawet człowiek, który nie jest w temacie specjalistą wybrałby nasze urządzanie.

Jakość TUZ-a rzuca się po prostu w oczy: mocna konstrukcja, nowoczesny design. Posiada też wyposażenie dodatkowe (dostępne opcje) takie jak: sterowanie hydrauliczne z joysticka, akumulator hydrauliczny (tzw. amortyzator drgań), zwiększający komfort pracy oraz zapobiegający uszkodzeniom podczas transportu i prac, dodatkowe gniazda hydrauliczne. Wyposażony jest w dolne i boczne wzmocnienia. W jego konstrukcji zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań. Produkowany jest w Zgrnji Žerjavci, na Słowenii od 1976 roku i przez wielu uznawany jest za najsolidniejszy w swojej klasie.

 


POWIĄZANE

Działania cyberprzestępców często mają na celu unieruchomienie infrastruktury IT...

Rozwój cyberprzestępczości postępuje w kierunku budowania powiązań o charakterze...

Ambitne cele redukcyjne dla ciężarówek i autobusów. Raport EFL o bezemisyjności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę