CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

70% z nas nie potrafi zrelaksować się na wakacjach

20 lipca 2016
70% z nas nie potrafi zrelaksować się na wakacjach

Pracujemy i uczymy się więcej niż kiedykolwiek w historii cywilizacji. Mamy tak wiele obowiązków, że urlop często staje się jedną ze spraw wciśniętych klinem do kalendarza. A gdy już na wakacjach jesteśmy, to przez ciągły stres, zamiast wypoczywać, czujemy się zmęczeni fizycznie i psychicznie. Gdzie popełniamy błąd?

Najważniejsze jest to, aby na minimum dwa dni przed wyjazdem pozamykać wszystkie swoje sprawy rodzinne, szkolne, zawodowe. Obowiązki w pracy przekażmy współpracownikowi, a w poczcie mailowej ustawmy autorespondera.

„To da nam pewien spokój. Nie wyjedziemy z obciążeniem, że coś jest niezałatwione, że ktoś może do nas zadzwonić, że musimy wziąć komputer służbowy i coś dokończyć” – wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl trener kreatywności i coach Agnieszka Nadstawna.

Stresu i kotłujących się myśli nie zlikwidujemy, jeśli nie zdystansujemy się od swojej pracy. Powinniśmy dać sobie prawo do pełnego lenistwa lub tych aktywności, na które brakuje nam czasu na co dzień.

14 dni nieprzerwanego urlopu, które przysługują każdemu pracownikowi etatowemu, nie należy przeznaczać na inną pracę w domu czy remont. To czas na błogie lenistwo. Brak odpoczynku mści się bowiem na naszym zdrowiu. Stajemy się zmęczeni, rozdrażnieni, przychodzi wypalenie zawodowe, a nawet depresja.

A co, gdy wrócimy z wyjazdu? „Warto dać sobie dwa dni na aklimatyzację, przestawienie się z powrotem na codzienny tryb funkcjonowania” – stwierdza ekspertka.

infowire.pl


POWIĄZANE

W terminie 5 - 18 października 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowa...

UE musi ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i przystosować się do zmieniające...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę