aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pierwszy dzień szkoły

1 września 2005

W ok. 40 tys. polskich szkół zabrzmi pierwszy dzwonek. W tym roku szkolnym uczniów nie czekają żadne rewolucyjne zmiany w programach szkolnych czy w systemie oceniania i egzaminowania.

Z szacunków ministerstwa edukacji wynika, że 1 września naukę rozpocznie 6 mln 681 tys. uczniów, z tego ok. 395 tys. to dzieci, które pójdą do szkoły po raz pierwszy.

Najwięcej dzieci będzie uczyło się w podstawówkach i gimnazjach - 4,2 mln, do szkół ponadgimazjalnych i ponadpodstawowych chodzić będzie 1,8 mln uczniów, w szkołach dla dorosłych naukę podejmie ok. 0,5 mln osób.

Ministerstwo wyliczyło, że w tym roku działać będzie prawie 40 tys. szkół, w których zatrudnionych będzie 607 tys. nauczycieli.

W tym roku szkolnym zaplanowano jedynie drobne zmiany w systemie oceniania i egzaminowania uczniów. Po pierwsze zdecydowano, że zdolne dzieci z klas I-II będą mogły, za zgodą rodziców, wychowawcy i poradni psychologicznej, zostać przeniesione do klasy programowo wyższej w trakcie roku szkolnego.

Zaostrzono także przepisy dotyczące ściągania na sprawdzianie po szkole podstawowej i egzaminie gimnazjalnym. Osoby, które zostaną przyłapane na niesamodzielnej pracy, będą musiały powtarzać testy.

Nowe zasady będą także obowiązywały na nowej maturze. Egzaminy ustne i pisemne będą odbywały się w tym samym czasie. Nie oznacza to, że uczeń będzie musiał tego samego dnia zdawać dwa egzaminy, nadal obowiązuje reguła, że jednego dnia można zdawać tylko jeden egzamin.


POWIĄZANE

Ochrona fungicydowa  stała się podstawowym zabiegiem w agrotechnice uprawy zbóż ...

Nieustannie pojawiają się nowe informacje o przypadkach, w których oszuści wykor...

Już za moment rozpocznie się długo wyczekiwany gorący sezon wakacyjny. Z pomocą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę