aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Polityka prywatności

19 maja 2009
W połowie roku rząd przyjmie strategię prywatyzacji sektora rolno-spożywczego. Przy sprzedaży zakładów preferencje powinni otrzymać rolnicy oraz grupy producenckie.
Większość firm przemysłu rolno-spożywczego już dawno sprywatyzowano. W gestii Skarbu Państwa są tylko resztki udziałów w rynkach hurtowych, spółkach nasiennych czy hodowlanych.

Teraz rząd chce się ich ostatecznie pozbyć. Przy sprzedaży na specjalne traktowanie mogą liczyć rolnicy oraz ich grupy.

Joanna Schmid, wiceminister Skarbu Państwa: preferencje dla rolników, producentów rolnych, grup producenckich, osób, które są bezpośrednio powiązane ze spółką w formie umów.

Koncepcja prywatyzacji jest przygotowana przy współpracy z Instytutem Ekonomiki Rolnictwa. Zanim zatwierdzi ją Rada Ministrów trzeba sprawdzić skalę zainteresowania rolników inwestycjami.

Joanna Schmid, wiceminister Skarbu Państwa: na ile jest zainteresowanie w środowisku rolników, na jakich zasadach, jakie są ewentualne możliwości jeśli chodzi o finanse jeśli chodzi o grupy rolników.

Organizacje rolnicze nie mówią, nie. Ale jednocześnie przyznają, że największym problemem będą pieniądze. Chcą, aby należności za państwowy majątek rozłożono na raty, a jednocześnie uruchomiono niskooprocentowane kredyty.

Instytut Ekonomiki Rolnictwa ma przygotować ankiety, które pokażą skalę zainteresowania prywatyzacją wśród rolników oraz kwoty, które byliby skłonni wydać na inwestycje. Najpierw jednak ruszy pilotażowy program, który obejmie Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Tulcach.


POWIĄZANE

25.04.2024 r. odbędzie się protest ostrzegawczy. Zacznie się o godzinie 10.00 i ...

W dzisiejszych czasach, kiedy życie w coraz większym stopniu przenosi się do cyf...

22 kwietnia NCBR ogłosiło nabór wniosków na wspólne projekty naukowców i przedsi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę