aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Promocja tworzenia grup producentów rolnych

4 lutego 2008
Od 2 listopada 2007 roku Krajowa Rada Spółdzielcza realizuje kolejny projekt dotyczący  promocji tworzenia grup producentów rolnych zatytułowany „PROW 2007-2013 - Promocja tworzenia Grup Producentów Rolnych II”. Działania projektu będą realizowane do 31 maja bieżącego roku, na terenie całej Polski. Wykładowcami i ekspertami zatrudnionymi w projekcie są osoby mające duże doświadczenie we wdrażaniu ustawy o grupach producentów rolnych, dobrze znające problematykę spółdzielczości rolniczej.

Działania projektu

1.W pierwszej kolejności przebudowana i uaktualniona została zakładka o grupach producentów rolnych na stronie internetowej KRS: www.krs.com.pl, która jest na bieżąco uzupełniana.
2.Od listopada rozpoczęto prowadzenie stałego punktu konsultacyjnego dla grup producentów rolnych, który będzie funkcjonował przez okres realizacji projektu. Punkt jest czynny w godzinach 7.30 do 15.30 i udziela porad osobom, które przybędą do siedziby KRS, jak również przy użyciu poczty elektronicznej, faksu, telefonów. Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji mogą zgłaszać się pod następującymi adresami i telefonami:

Krajowa Rada Spółdzielcza, ul. Jasna 1, 00-013 Warszawa, pok. 200 (II p.)
tel/fax: (022) 596 45 13, (022) 827 41 74, 0 600 05 99 25
e-mail: s.wasielewska@gmail.com, ploskir@krs.com.pl

3.Przygotowano i w końcu stycznia wydano, w nakładzie 6 tys. egzemplarzy, zaktualizowane II wydanie poradnika pt. „Organizacja i funkcjonowanie grup producentów rolnych”, który jest dostępny w siedzibie KRS.
4.Od połowy stycznia realizowane są jednodniowe spotkania powiatowo-branżowe dla osób zainteresowanych utworzeniem grup. Mają one charakter wykładów i konsultacji dla 20 – 30-osobowych grup producentów i przedstawicieli spółdzielni. Partnerami w organizacji tych spotkań są spółdzielnie, lokalne związki spółdzielcze, Izby Rolnicze, związki branżowe, starostwa powiatowe i inni.
5.Ważnym działaniem projektu jest pomoc doradcza dla organizujących się grup i grup nieformalnych. W jej ramach eksperci przygotowują zgłaszającym się grupom, niezbędne dokumenty i pomagają przebrnąć przez wszystkie zawiłości organizowania się – od inicjatywy do uzyskania decyzji marszałka województwa o wpisie do rejestru grup.
6.W maju planowane jest przeprowadzenie 2 sześciodniowych szkoleń dla doradców grup producentów rolnych. Pozwoli to powiększyć szczupłą dzisiaj grupę doradców mogących profesjonalnie pomóc organizującym się producentom.
7.Ostatnim etapem realizacji projektu będzie zorganizowanie i przeprowadzenie 2-dniowej konferencji podsumowującej realizacje projektu oraz przygotowanie i przedstawienie perspektywy rozwoju grup producentów rolnych. Będzie to również okazja do spotkań grup producentów działających w poszczególnych branżach.

Projekt jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku promocji organizowania się producentów oraz możliwością skorzystania z pomocy najlepszych w kraju ekspertów przy organizowaniu i formalizacji grupy.

POWIĄZANE

jak NGT mogą wesprzeć polskie rolnictwo w kierunku zrównoważonego rozwoju i konk...

Wczoraj,na Jasnej Górze, odbyły się niezwykle podniosłe uroczystości związane z ...

Rada Eeuropy formalnie przyjęła wczoraj ukierunkowany przegląd niektórych podsta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę