aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Przełomowy fungicyd zbożowy SEGURIS 215 S.C.

3 grudnia 2015
W 2013 roku Syngenta wprowadziła na rynek nowy produkt. Jest nim innowacyjny, zaawansowany technologicznie fungicyd, który zwalcza szerokie spektrum chorób górnych liści i kłosa. Seguris 215 SC to produkt o wyjątkowo długim okresie działania, z udowodnionym efektem plonotwórczym.

WYJĄTKOWA SKUTECZNOŚĆ
Seguris jest nowym, innowacyjnym fungicydem opartym na dwóch substancjach aktywnych. Jedna z substancji to doskonale znany na rynku fungicydów zbożowych epoksykonazol, stabilnie skuteczny komponent wielu fungicydów stosowanych przeciwko chorobom występującym w uprawach zbożowych. Izopirazam – drugi komponent preparatu Seguris należy do grupy inhibitorów dehydrogenazy bursztynianowej (SDHI). Substancja charakteryzuje się unikalną formułą nazwaną „technologią podwójnego wiązania”, która zapewnia interwencyjne działanie na patogeny chorobotwórcze w połączeniu z długotrwałym, niezależnym od przebiegu pogody efektem zabezpieczenia przed powtórnymi infekcjami.

EFEKT PLONOTWÓRCZY
Zaawansowana technologia przekłada się na widoczne korzyści – dłuższe działanie preparatu, co zapewnia oszczędności i pozwala na uniknięcie wykonywania zabiegów korekcyjnych w wypadku wysokiej presji patogena. Wydłużone działanie pozwala również na wcześniejsze zastosowanie preparatu, tak by w pełni wykorzystać efekt fitotoniczny. Seguris poprawia plonowanie nie tylko przez ograniczenie chorób, ale również przez redukcję stresów fizjologicznych. Podsumowując, skuteczność w zwalczaniu chorób oraz efekt fitotoniczny wpływają na dłużej utrzymujący się efekt zieloności liścia, co przyczynia
się do wzrostu plonu.

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA
Seguris jest preparatem systemicznym. Obydwie substancje są jednak rozprowadzane w roślinie w nieco innym tempie i stopniu. W efekcie końcowym preparat poprzez zjawiska dyfuzji, przemieszczania translaminarnego i przemieszczenia w tkankach przewodzących dociera do wszystkich miejsc narażonych na infekcję. Substancja zawarta w Seguris różni się od innych z tej samej grupy chemicznej zawartością specyficznego pierścienia benzonorbornanu. Dzięki unikatowej strukturze chemicznej uzyskano dwa źródła doskonałej skuteczności.
1. Silne wiązanie z powierzchnią woskową liści skutkuje długo utrzymującą się barierą ochronną przed patogenami
2. Silne połączenie z miejscem docelowym w mitochondriach patogena zwiększa skuteczność działania grzybobójczego


Wyniki doświadczeń polskich jak i zagranicznych wyraźnie wskazują, iż Seguris zapewnia wysoką skuteczność zwalczania septorioz, rdzy i brunatnej plamistości liści. Produkt wyróżnia się wyższą skutecznością ochronną przed chorobami w porównaniu do istniejących na rynku rozwiązań triazolowo-strobilurynowych. Syngenta rekomenduje stosowanie preparatu w fazach
liścia flagowego i kłoszenia. Produkt zarejestrowany jest w dawce jednego litra, jednak na podstawie doświadczeń i po analizie polskich warunków uprawowych można zarekomendować dawkę 0,8 l/ha. Oczywiście zastrzec należy, że wyższa dawka przekłada się na potęgowanie efektu fitotonicznego.


POWIĄZANE

25.04.2024 r. odbędzie się protest ostrzegawczy. Zacznie się o godzinie 10.00 i ...

W dzisiejszych czasach, kiedy życie w coraz większym stopniu przenosi się do cyf...

22 kwietnia NCBR ogłosiło nabór wniosków na wspólne projekty naukowców i przedsi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę