biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Rolnicy zarzucili Lepperowi, że przestał bronić ich interesów

25 stycznia 2007

Rolnicy, którzy spotkali się w środę w Lesznie z wicepremierem Andrzejem Lepperem zarzucili mu, że przestał bronić ich interesów. Minister zapewniał, że w przypadku protestów, będzie z rolnikami.

Rolnicy przywitali Leppera na spotkaniu dotyczącym skupu mięsa gwizdami i śmiechem. "Jeśli przyjechaliście pokazać, jaka jest polska wieś, to oczywiście możecie gwizdać i krzyczeć" - mówił Lepper.

Wicepremier apelował do rolników, żeby nie kpili z niego i nie traktowali go jak człowieka z Warszawy, który nie zna się na rolnictwie. "Jeżeli będą protesty rolnicze i jeżeli wicepremier Ludwik Dorn wyda rozkaz użycia siły wobec polskich rolników, to to będzie moja ostatnia minuta i Samoobrony w rządzie" - podkreślił Lepper.

Dodał, że jeżeli będzie taka potrzeba, to "niezależnie od tego na jakim będzie stanowisku, będzie protestował razem z rolnikami".

Spotkanie zorganizowali wielkopolscy rolnicy, którzy domagają się wykupienia przez rząd od rolników 100 tys. ton wieprzowiny na tzw. zapasy państwowe, wymuszenia na UE dopłat do eksportu i magazynowania wieprzowiny oraz zakupu przez Polskę zboża na pasze za granicą.

Odnosząc się do postulatu zwiększenia ilości skupowanej wieprzowiny wicepremier powiedział, że postara się załatwić sprawę jak najlepiej. "Potrzebne są w tej sprawie wieloletnie kontrakty. Rolnik musi wiedzieć, ile ma produkować, kto za to zapłaci i kiedy za to zapłaci" - dodał.


POWIĄZANE

Współczesna hodowla zwierząt stawia coraz wyższe wymagania w zakresie higieny pr...

W pierwszym półroczu 2025 r. zlikwidowano w Polsce 2 707 stad świń, co przełożył...

Raport ekspercki dla PPR.pl Opracowanie na podstawie raportu USDA „Spanish Dried...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę