aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Siku, Pupa, Osram już są na naszym rynku - zobacz, kto czeka w kolejce

5 stycznia 2016
Języki obce lubią płatać figle. Czasem ma to przykre konsekwencje. Mazda wypuściła na rynek model Laputa - czyli po hiszpańsku "dziwka". Słynna jest też historia Mitsubishi Pajero. Pajero w hiszpańskim oznacza podobno... onanistę.

Pod względem kontrowersyjnych nazw firm Polska też ma ma wiele do powiedzenia. Oto subiektywny wybór firm i organizacji wspierających biznes, które ze swoimi nazwami mogą mieć problem, by zaistnieć w naszym kraju. Choć niektóre już u nas działają i to od lat! Zobacz, czym zajmuje się Pinda, Kupa czy Srak.
Uprzedzamy, w tekście mogą pojawić się wyrazy powszechnie uznane za obraźliwe.

OSRAM to już klasyka. Firma ma ponad 100-letnią historię. We wrześniu 1921 r. grupa sześciu inżynierów zawiązała w Pabianicach spółkę. Nowe przedsiębiorstwo z polskim kapitałem "Polska Żarówka OSRAM – Spółka Akcyjna" podpisało umowę ze znaną już na całym świecie niemiecką firmą Osram GmbH. Po wojnie Osram działało do 1960 r., gdy zmieniła nazwę na "Pabianicka Fabryka Żarówek – POLAM". Osram triumfalnie wróciło na polski rynek w 1991 roku.
Niemiecka firma jest jednym z dwóch największych producentów źródeł światła. Działa w ponad 150 krajach świata.

Pupa Milano
Tej firmy nie trzeba przedstawiać paniom. Pupa Milano to znany producent przyborów do makijażu.
Pupa, kobieta, tysiące namiętności, jej piękno… tym hasłem firma podbiła serca tysięcy kobiet w 70 krajach świata. Kosmetyki, narzędzia do makijażu, a przede wszystkim lakiery do paznokci to znak rozpoznawczy Pupy. Firma jest od dawna obecna nad Wisłą, a kolekcja lakierów do paznokci ma swojsko brzmiącą nazwę „Fashion Nail Polish Collection”

SIKU
Dzieci na pewno są szczęśliwe, gdy dostają Siku w prezencie. Dzięki tej firmie każdy może przejechać się wozem strażackim (takim miniaturowym) i ugasić pożar. W ofercie Siku są też małe kabriolety, wozy policyjne i wiele innych pojazdów. Firma od dawna jest na polskim rynku.

CIP
Osram czy Siku, wchodząc na polski rynek, mogły nie wiedzieć, co nazwy ich firm znaczą w naszym języku. Jednak program CIP finansowany jest ze środków Ministerstwa Finansów! Strona internetowa programu to www.cip.gov.pl.
Program Ramowy na Rzecz Konkurencyjności i Innowacji, czyli Competitiveness and Innovation Framework Programme 2007-2013 - w skrócie CIP - jest instrumentem przygotowanym przez Komisję Europejską, służącym realizacji Strategii Lizbońskiej. Jego głównym celem jest uczynienie gospodarki europejskiej najbardziej konkurencyjną i dynamiczną gospodarką na świecie.

Yebane Espanola
Yebane Espanola to firma produkująca materiały dekoracyjne do mieszkań i domów. Odsłoń Yebane zasłony - chciałoby się powiedzieć. Idealny slogan reklamowy na polski rynek.
Zresztą produkty firmy są już dostępne na naszym rynku. Na razie właściciele tego międzynarodowego przedsiębiorstwa zachęcają do zakupów hasłem „Yebane loves home”.

Są też firmy, które dopiero mogą podbić (swoimi nazwami) nasz rynek…

SRAK
South Rub al-Khali Company Limited - w skrócie SRAK. To paliwowy gigant z Arabii Saudyjskiej. Spółka joint venture pomiędzy Shell Total and Saudi Aramco. 50 proc udziałów ma Saudi Arabian Oil CompanySaudi Arabian Oil Company firma należąca do saudyjskiego rządu. Aktualnie firma planuje eksplorację i produkcję gazu ziemnego na pustyni Rub Al Khali. Kto wie, czy w kontekście poszukiwań gazu łupkowego SRAK nie zawita też do Polski.

CYC - Canadian Yacht Charters
Jeśli chcesz wypłynąć na szerokie wody, to tylko z CYC-em. W ofercie tej kanadyjskiej firmy czarterującej jachty każdy znajdzie coś dla siebie. Od 27-stopowych średnich łódek po prawdziwe 50-stopowe olbrzymy. CYC oferuje także jachty motorowe. Ceny już od 1800 kanadyjskich dolarów. Są jeszcze wolne miejsca na nadchodzący sezon.

Pinda Schlossermeister
Zatrzasnąłeś się? Zgubiłeś klucz? To nie problem. Jesteśmy tu dla ciebie! Tak reklamuje się wiedeńska rodzinna firma dorabiająca klucze Pinda Schlossermeister. Ewald Pind pomoże o każdej porze dnia i nocy. Żaden klucz nie jest dla niego problemem. Tak przynajmniej twierdzi na swojej stronie…

Fiut s.r.o.
Założycielami tej czeskiej firmy są Stanisław Fiutowski i jego syn Bronisław. Obaj skończyli szkołę kamieniarską w Horicach. I właśnie z tym fachem związali swoją przyszłość. Przedsiębiorstwo zajmuje się kamieniarstwem, tworzy pomniki, a także kamienne meble ogrodowe. W ostatnich latach rodzina Fiutowskich rozszerzyła swoją działalność o czyszczenie i konserwację kamienia naturalnego

SYF
SYF, czyli Simon youth foundation, to organizacja wspierająca edukację młodych ludzi. Pomogła już uczniom z 40 krajów. Wielu z nich dzięki niej mogło zrealizować swoje marzenia. Także biznesowe.

POWIĄZANE

Już za moment rozpocznie się długo wyczekiwany gorący sezon wakacyjny. Z pomocą ...

Nieustannie pojawiają się nowe informacje o przypadkach, w których oszuści wykor...

Wiele osób posiadających rezydencję podatkową Abu Zabi, Dubaju czy innego emirat...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę