aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Znak ,,Jakość, Tradycja’’

19 grudnia 2006

Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego wspomagana przez Związek Województw RP, opracowała system wyróżniania produktów żywnościowych wysokiej jakości z uwzględnieniem produktów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych.

– Do systemu będą przyjmowane wyłącznie produkty najwyższej jakości, wynikającej z ich tradycyjnego charakteru, posiadające szczególną jakość, reputację lub inne cechy , odróżniające je od innych należących do tej samej kategorii. Przed dopuszczeniem do uczestnictwa w systemie , produkt będzie podlegał szczegółowej weryfikacji zgodnie z regulaminem znaku, który został przyjęty i zatwierdzony przez Radę i Zarząd Izby oraz Związek Województw RP. Regulamin i znak graficzny zostały złożone do Urzędu Patentowego. Producenci używający znaku jakościowego ,,Jakość, Tradycja’’ będący w systemie jakości żywności, powinni poddawać swoje produkty kontroli, której celem jest zagwarantowanie , że stosowana metoda wytwarzania produktu jest zgodna z metodą zadeklarowaną we wniosku. Wyboru jednostki certyfikującej dokonywaliby sami producenci. Koszty kontroli ponosiliby uprawnieni do korzystania ze znaku – mówi Ryszard Kondratiuk, Dyrektor Biura Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Do systemu opracowanego przez PIPLiR mogą przystąpić wszyscy rolnicy producenci rolni ,w kraju i z zagranicy. Jedynym kryterium przyjęcia do systemu produktu jest jego jakość. Uczestnictwo w systemie potwierdzania jakości żywności jest całkowicie dobrowolne.


POWIĄZANE

Projektowanie ogrodów to piękna pasja, a jednocześnie cenna umiejętność. Pozwala...

Jak na razie, jedynym dokumentem pod którym podpisała się strona rządowa są usta...

Parlament UE przyjął nowe przepisy, które sprawią, że opakowania staną się bardz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę