aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

ARiMR nagradzana za projekty informatyczne

29 października 2018
ARiMR nagradzana za projekty informatyczne

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała w tym roku prestiżowe nagrody przyznawane przez branżę informatyczną. Została doceniona m.in. za cyfryzację składania wniosków o dopłaty bezpośrednie- poinformował PAP rzecznik Agencji Paweł Mucha.

Jednym z pięciu laureatów tegorocznej edycji konkursu Digital Excellence Awards została ARiMR otrzymując w październiku nagrodę w kategorii Transformational Capabilities za „przeprowadzenie spektakularnej cyfryzacji procesów związanych z przyznawaniem i obsługą wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników”.

Digital Excellence Awards to konkurs, który ma na celu wyróżnienie najlepszych spośród liderów przemian cyfrowych w sektorze prywatnym i publicznym w Polsce.

W 2018 r., po raz pierwszy w historii działającego w Polsce unijnego systemu dopłat bezpośrednich i obszarowych, rolnicy składali wnioski o te dopłaty przez internet. Umożliwiła to stworzona przez ARiMR nowa aplikacja eWniosekPlus. Dzięki niej ponad 97 proc. rolników, ubiegających się o te płatności (nie licząc grupy rolników, którzy składali oświadczenia) mogło dostarczyć dokumenty drogą elektroniczną.

Jury konkursu, które tworzą dyrektorzy zarządzający IT, stroną operacyjną i biznesem najbardziej rozpoznawalnych i innowacyjnych firm działających na polskim rynku, wyróżniło ARiMR również za przełamanie wieloletniego schematu działania agencji rządowych, które realizację projektów IT zlecały firmom zewnętrznym, nie inwestując we własne kadry oraz know-how.

ARiMR rozwinęła własną sekcję informatyczną, w która obsługuje system informatyczny Agencji, a także wprowadza do niego niezbędne zmiany.

Jury oceniło także, że struktura informatyczna Agencji jest budowana według wzorców obowiązujących w najbardziej zaawansowanych technologicznie firmach na świecie.

Aplikacja eWniosekPlus zdobyła również uznanie uczestników jednej z największych w Europie konferencji poświęconych oprogramowaniu i idei „open source”, zorganizowanej w maju w Warszawie. „Open source” (oprogramowanie otwarte) to alternatywa dla płatnego, licencjonowanego oprogramowania zamkniętego, tworzonego przez gigantów rynku informatycznego. ARiMR systematycznie inwestuje w tego typu rozwiązania.

Przykładem jest eWniosekPlus. To pierwsza w sektorze publicznym aplikacja, która posiada ponad 1,3 mln użytkowników (rolników ubiegających się o unijne dopłaty), składająca się w stu procentach z produktów typu „open source”. Za ten informatyczny projekt organizatorzy konferencji przyznali Agencji główną nagrodę w dziedzinie „Innowacyjne wykorzystanie technologii open source i konteneryzacji w sektorze public” - podkreślił rzecznik.

 

Anna Wysoczańska (PAP)


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę