Sekretarz rolnictwa USA Brooke Rollins odwiedzi Wielką Brytanię w dniach 12–14 maja. Stało się to po tym, jak prezydent Donald J. Trump ogłosił dzisiaj, w 80. rocznicę zwycięstwa w Europie, nową umowę handlową, która obniży taryfy, usunie bariery handlowe, zwiększy dostęp do rynku i wzmocni współpracę w zakresie bezpieczeństwa gospodarczego. Prezydent zapewnił duże wygrane dla amerykańskiego rolnictwa. Ta umowa zapewnia znaczną ekspansję dostępu do rynku USA w Wielkiej Brytanii, tworząc 5 miliardów dolarów okazji na nowy eksport dla amerykańskich interesariuszy, w tym amerykańskich rolników, hodowców i producentów-czytamy w najnowszym komunikacie departamentu rolnictwa administracji Donalda Trampa.
„Prezydent Trump zawarł z Wielką Brytanią historyczną umowę, która zapewnia zwiększony dostęp do amerykańskich produktów rolnych, w tym bezprecedensowy dostęp do amerykańskiej wołowiny i etanolu. Strategia handlowa prezydenta działa. Codziennie pracujemy nad zwiększeniem amerykańskiej wyjątkowości gospodarczej, co obejmuje sprzedaż dóbr amerykańskiego rolnictwa na całym świecie” — powiedziała sekretarz Rollins.
„W przyszłym tygodniu jadę do Wielkiej Brytanii na moją pierwszą misję zagraniczną, aby spotkać się z moimi odpowiednikami i omówić zobowiązania wynikające z tej umowy. Nasze silne więzi kulturowe i polityczne między naszymi krajami doprowadziły do niesamowitego dobrobytu gospodarczego. Naszym celem jest osiągnięcie jeszcze bliższych relacji i jesteśmy wdzięczni za umowę, która przynosi korzyści obu krajom i daje amerykańskim rolnikom, hodowcom, leśnikom i przetwórcom żywności lepszy dostęp do rynku brytyjskiego i możliwość konkurowania o ten biznes”.
Sekretarz Rollins spotka się z wysokimi rangą urzędnikami rządowymi Wielkiej Brytanii, odwiedzi zakłady importujące amerykańskie produkty rolne i wysłucha amerykańskich współpracowników i brytyjskich importerów na temat tego, w jaki sposób administracja może najlepiej pozycjonować amerykańskie produkty rolne na tym ważnym i wartościowym rynku.
Sekretarz Rollins uznała za priorytet, orędowanie na rzecz amerykańskiego rolnictwa. Oznacza to zwiększenie dostępu amerykańskich produktów na istniejących rynkach, otwarcie nowych rynków o dużym popycie na nasze produkty i upewnienie się, że partnerzy handlowi traktują amerykańskich rolników, hodowców i producentów - UCZCIWIE.
Stało się to po czterech latach bezczynności administracji Bidena, która spowodowała, że rolnictwo przeszło z nadwyżki handlowej za prezydenta Trumpa do znacznego deficytu handlowego za prezydenta Bidena.
Po podróży do Wielkiej Brytanii w maju, Sekretarz Rollins w ciągu najbliższych pięciu miesięcy uda się ona do Japonii, Wietnamu, Brazylii, Peru, Włoch i Indii. Inne misje handlowe USDA w tym roku obejmują Hongkong, Republikę Dominikany, Tajwan, Wybrzeże Kości Słoniowej i Meksyk.
Wielka Brytania: Wielka Brytania jest czternastym co do wielkości rynkiem eksportowym produktów rolnych Stanów Zjednoczonych. Producenci amerykańscy borykają się z nieproporcjonalnie wysokimi taryfami i małymi wolumenami kontyngentów taryfowych oraz nieuzasadnionymi barierami pozataryfowymi podczas eksportu do Wielkiej Brytanii.
Indie: Stany Zjednoczone są szóstym co do wielkości dostawcą produktów rolnych do Indii. Stany Zjednoczone mają 1,3 miliarda dolarów deficytu w handlu produktami rolnymi z Indiami.
Brazylia: Stany Zjednoczone mają 7 miliardów dolarów deficytu w handlu produktami rolnymi z Brazylią.
Japonia: Japonia jest jednym z pięciu największych rynków zbytu dla wielu kluczowych amerykańskich towarów, w tym kukurydzy, wołowiny, wieprzowiny, pszenicy, ryżu i soi.
Wietnam: Wietnam jest dziesiątym co do wielkości rynkiem eksportowym produktów rolnych Stanów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone nie mają umowy handlowej z Wietnamem, podczas gdy główni konkurenci, tacy jak Chiny, mają.
Peru: Peru jest trzecim co do wielkości rynkiem eksportowym produktów rolnych w Ameryce Południowej dla Stanów Zjednoczonych, a Stany Zjednoczone pozostają drugim co do wielkości dostawcą produktów rolnych do Peru. Kluczowe perspektywy dla amerykańskiego eksportu produktów rolnych do Peru obejmują etanol, produkty mleczne, mięso, orzechy drzewne i rośliny strączkowe.
Włochy: Amerykańscy rolnicy i hodowcy napotykają szereg arbitralnych barier pozataryfowych, które uniemożliwiają większe możliwości eksportowe do Włoch.
Prześlij opinię
Oprac, e-red, ppr.pl