aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

De Heus wprowadził nowe produkty dla bydła z linii Bestermine

16 lutego 2017
De Heus wprowadził nowe produkty dla bydła z linii Bestermine

Firma De Heus – wiodący producent pasz - wprowadziła na rynek nowe produkty z linii mieszanek mineralno-witaminowych Bestermine, dostosowane do aktualnych potrzeb bydła. Produkty Bestermine Kaliber, Bestermine Rozród i Bestermine Total mają wesprzeć hodowców w codziennej opiece nad stadem, uzupełniając potrzeby  mineralno-witaminowe zwierząt, stanowiące wciąż dość powszechny problem w stadach krów mlecznych w Polsce.

Prawidłowe żywienie zwierząt to takie, które dostarcza im wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Szczególnie ważne są tu witaminy i minerały. Niedobór lub złe zbilansowanie mineralne w dawce  może wpłynąć na obniżenie  wydajności zwierzęcia.  Dlatego tak ważna jest właściwa suplementacja.

Jakość pasz objętościowych, dobre zbilansowanie dawki pokarmowej, żywienie mineralno-witaminowe oraz zarządzanie stadem krów to tylko niektóre z czynników mających olbrzymi wpływ na poziom wykorzystania potencjału zwierząt. Kluczowe znaczenie, z punktu żywieniowego, ma pokrycie potrzeb energetycznych. Wpływa ono na prawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczego wysokowydajnych krów - mówi Marcin Kryger, kierownik produktu ds. bydła De Heus.

Z myślą o producentach bydła, firma De Heus stworzyła Bestermine Kaliber. W produkcji wykorzystano surowce dobrze przyswajalne przez jałówki. Produkt jest przeznaczony dla młodzieży hodowlanej. Wspomaga prawidłowy rozwój układu rozrodczego i płodu ciężarnej jałówki. W produkcji mieszanki w nowatorski sposób połączono witaminę E i selen organiczny, który wspiera utrzymanie płodu. Bestermine Kaliber zapewnia również widoczną manifestację rui.

To nie jedyna nowość. Wychodząc naprzeciw potrzebom hodowców, którzy coraz częściej muszą mierzyć się z problemami w rozrodzie, firma De Heus wprowadziła także do swojej oferty Bestermine Rozród. Nowa formuła produktu pozwala poprawić wyniki rozrodu w stadach krów mlecznych.

Ta mieszanka mineralno-witaminowa zawiera największą ilość B-karotenu spośród wszystkich dostępnych na rynku. Łączy w sobie współdziałanie witaminy A, beta-karotenu, witaminy E i selenu. Pozytywnie wpływa na rozwój układu rozrodczego, szybszą jego regenerację po porodzie oraz lepsze przygotowanie do ciąży. Stymuluje układ odpornościowy i zmniejsza stres cieplny.

De Heus w swojej ofercie posiada także mieszankę dla przeżuwaczy  Bestermine Total. Jest to ekonomiczne rozwiązanie dla każdego typu gospodarstwa. Służy eliminacji niepożądanego działania potasu w dawkach pokarmowych. Uzupełnia niedobory witaminowe i zapewnia wydajność produkcyjną stada.

Nowe produkty z linii Bestermine zostały wyprodukowane z surowców wysokiej jakości wolnych od modyfikacji genetycznych. Priorytetem firmy De Heus jest wsparcie hodowców w utrzymaniu wysokiego stanu zdrowia zwierząt ku zadowoleniu hodowców. Dlatego proces powstawania mieszanek na każdym etapie podlega kontroli zgodnie z zasadami systemu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa FAMI-QS.

Bestermine Kaliber, Rozród i Total produkowane są w wytwórni premiksów w Łęczycy. To najnowocześniejsza fabryka tego typu w Europie – została uruchomiona w 2015 roku. Znajduje się w niej specjalna linia do produkcji mieszanek mineralno-witaminowych dla bydła.

Problem niedoborów witamin nie pojawia się z dnia na dzień. Jest konsekwencją długotrwałych błędów żywieniowych oraz źle rozumianych oszczędności. Stworzyliśmy Bestermine, by dać hodowcom skuteczne rozwiązanie do walki z tym problemem. Mieszanki mineralno-witaminowe produkujemy w naszej wytwórni premiksów w Łęczycy, zapewniającej precyzyjne dawkowanie oraz wysokiej jakości mieszanki – mówi Marcin Kryger.

Zaawansowana technologia połączona z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą pozwala firmie De Heus produkować pasze oraz dodatki mineralno-witaminowe, odpowiadające wymaganiom najbardziej wydajnych stad.


infowire.pl


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę