aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Do trzech razy sztuka 

18 grudnia 2002

W czwartek (12.12.2002) Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu na swojej stronie internetowej opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych przedszkoli i szkół oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych. 

Projekt odnosi się do zaistniałej w tym roku sytuacji, gdy po raz pierwszy przeprowadzana była rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych, można było składać dokumenty do nieograniczonej liczby szkół. Spowodowało do duże zamieszanie. 

Już pod koniec sierpnia minister edukacji Krystyna Łybacka zapowiedziała, że liczba szkół ponadgimnazjalnych, o przyjęcie do których uczeń będzie mógł się ubiegać, zostanie ograniczona. Rozporządzenie minister edukacji zakłada, że absolwenci gimnazjów będą mogli ubiegać się o przyjęcie tylko do trzech wybranych szkół ponadgimnazjalnych. 

Podobnie jak dotychczas szczegółowe zasady przyjęcia do szkół ponadgimnazjalnych leżą w gestii konkretnej szkoły. Ale niezależnie od tego każda ze szkół musi przy rekrutacji uwzględnić: oceny z języka polskiego i trzech wybranych zajęć edukacyjnych oraz inne osiągnięcia ucznia, wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum, a także wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Zachowana zostanie za to zasada, że przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej w równym stopniu brane są pod uwagę wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Do 15 stycznia szkoły muszą określić szczegółowe zasady rekrutacji.


POWIĄZANE

W jaki sposób witamina D chroni przed najpowszechniejszymi chorobami i jednocześ...

Kolejne wchodzące w skład grupy spółek DANONE w Polsce podmioty już w 2024 roku ...

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę