aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dofinansowanie szkół

24 kwietnia 2006

W tym roku wiele szkół rolniczych może dostać wsparcie z budżetu państwa, bo ministerstwo rolnictwa ma do podziału dwa razy więcej pieniędzy niż w zeszłym roku. Wnioski można jeszcze składać.

O takim nowoczesnym laboratorium do zajęć praktycznych, jakie ma szkoła rolnicza w Błoniu wiele placówek może tylko pomarzyć. Urządzono je w zeszłym roku za 50 tysięcy złotych z kasy Ministerstwa Rolnictwa.

Za kolejne 40 tysięcy z tego samego źródła szkoła wyposażyła komputery w programy przydatne dla uczniów. W tym roku Błonie też złoży wniosek o dofinansowanie resortowe.

Ministerstwo Rolnictwa ma do podziału 9 i pół miliona złotych – dwa razy więcej niż w zeszłym roku. Na razie wpłynęło zaledwie 20 wniosków.

- W zeszłym roku były 272 wnioski. Liczymy, że w tym roku będzie ich więcej. Szkoła może dostać kwotę do 50 tysięcy - mówi Karol Krajewski dyrektor Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki w MR

50 tysięcy to maksymalna kwota przydzielana na jeden wniosek, ale przecież można ich złożyć kilka. Pieniądze powinny być przeznaczone na zakup sprzętu i pomocy naukowych.


POWIĄZANE

W jaki sposób witamina D chroni przed najpowszechniejszymi chorobami i jednocześ...

Kolejne wchodzące w skład grupy spółek DANONE w Polsce podmioty już w 2024 roku ...

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę