Komputery dla szkół

25 sierpnia 2003

Optimus poinformował, że Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu wybrało ofertę konsorcjum z udziałem nowosądeckiej spółki na realizację dwóch kontraktów na dostawę pracowni internetowych.

Optimus, za pośrednictwem firm Wasko i Biatel, będzie dostawcą sprzętu komputerowego o wartości około dwunastu milionów złotych. Współpracująca z producentem komputerów gliwicka spółka Wasko wygrała przetarg MENiS na dostawę sprzętu dla 141 pracowni internetowych z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego. Wartość umowy wynosi ponad 5,97 mln zł. Warszawski Biatel zawarł z resortem edukacji kontrakt o wartości 6,78 mln zł na dostawę komputerów dla szkół z pięciu innych województw.

Podpisanie umów ma nastąpić w najbliższym czasie. Zgodnie z nimi, spółka dostarczy oferentom łącznie ponad 5 tysięcy komputerów i ponad 200 serwerów. W ostatnim czasie duże przetargi wygrywali konkurenci Optimusa: NTT oraz JTT.

W drugim kwartale 2003 r. spółka poprawiła swoją sytuację finansową, osiągając zysk netto ze sprzedaży w wysokości 3,2 mln zł. Optimus odnotował też wzrost marży i znacznie ograniczył koszty sprzedaży i ogólnego zarządu (odpowiednio o 25,5 proc. oraz 67,8 proc.)


POWIĄZANE

Wojna w Ukrainie jest katastrofą nie tylko dla ludzi, prowadzi także do ogromnyc...

Kiedy, jak i dlaczego zmieniamy mleko w diecie dziecka? Powodów może być mnóstwo...

Do członków Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP"– dołącza fi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę