Przedsiębiorczość innowacyjna

27 sierpnia 2013
Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie, biorąc  od października 2013 r. na kierunku "Finanse i rachunkowość" uruchamia  nową specjalizacje - "Przedsiębiorczość innowacyjna". Umożliwi ona absolwentom zdobycie wiedzy w zakresie tworzenia, umiejętnego prowadzenia i rozwoju spółdzielni w warunkach otwartej gospodarki rynkowej. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 września br.
Inspiracją do podjęcia decyzji przez Senat Uczelni o uruchomieniu tej specjalności studiów był przede wszystkim regres w kształceniu kadr dla podmiotów sektora spółdzielczego, wynikający z likwidacji na uczelniach wyższych specjalności i kierunków spółdzielczych, a także kilkudziesięciu spółdzielczych szkół średnich, co spowodowało postępujący niedobór wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz rosnące szanse spółdzielczości w obliczu zmian zachodzących we współczesnej gospodarce rynkowej wielu krajów UE - a tym samym szanse na zatrudnienie dla wykwalifikowanych kadr. Ponadto wnioski dla perspektyw rozwoju wymienionych form gospodarki, wynikające z konferencji międzynarodowej n.t. „Spółdzielczość jako forma przeciwdziałania bezrobociu oraz kształtowania integracji i ekonomii społecznej”, która odbyła się w czerwcu br. w Warszawie, a jej organizatorami byli: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Krajowa Rada Spółdzielcza, Wszechnica Polska Szkoła Wyższa oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.
 Specjalność "Przedsiębiorczość innowacyjna" jest w programie studiów pierwszego i drugiego stopnia Wszechnicy Polskiej. Studenci będą mogli odbywać praktyki w spółdzielniach różnych branż. Absolwenci nabędą wiedzę, kwalifikacje i kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, umożliwiające im radzenie sobie z kierowaniem podmiotami spółdzielczymi i zakładaniem nowych - w warunkach szybko zmieniającego się otoczenia  - oraz zarządzaniem zmianami w sytuacjach kryzysowych.


POWIĄZANE

Już po raz szósty Carlsberg Polska inicjuje ogólnopolski program edukacyjno-społ...

W dniu 9 czerwca 2022 r., Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych realizucjąc wniose...

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności, obchodzony corocznie 7 czerwca prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę