Przedsiębiorczość innowacyjna

27 sierpnia 2013
Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie, biorąc  od października 2013 r. na kierunku "Finanse i rachunkowość" uruchamia  nową specjalizacje - "Przedsiębiorczość innowacyjna". Umożliwi ona absolwentom zdobycie wiedzy w zakresie tworzenia, umiejętnego prowadzenia i rozwoju spółdzielni w warunkach otwartej gospodarki rynkowej. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 września br.
Inspiracją do podjęcia decyzji przez Senat Uczelni o uruchomieniu tej specjalności studiów był przede wszystkim regres w kształceniu kadr dla podmiotów sektora spółdzielczego, wynikający z likwidacji na uczelniach wyższych specjalności i kierunków spółdzielczych, a także kilkudziesięciu spółdzielczych szkół średnich, co spowodowało postępujący niedobór wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz rosnące szanse spółdzielczości w obliczu zmian zachodzących we współczesnej gospodarce rynkowej wielu krajów UE - a tym samym szanse na zatrudnienie dla wykwalifikowanych kadr. Ponadto wnioski dla perspektyw rozwoju wymienionych form gospodarki, wynikające z konferencji międzynarodowej n.t. „Spółdzielczość jako forma przeciwdziałania bezrobociu oraz kształtowania integracji i ekonomii społecznej”, która odbyła się w czerwcu br. w Warszawie, a jej organizatorami byli: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Krajowa Rada Spółdzielcza, Wszechnica Polska Szkoła Wyższa oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.
 Specjalność "Przedsiębiorczość innowacyjna" jest w programie studiów pierwszego i drugiego stopnia Wszechnicy Polskiej. Studenci będą mogli odbywać praktyki w spółdzielniach różnych branż. Absolwenci nabędą wiedzę, kwalifikacje i kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, umożliwiające im radzenie sobie z kierowaniem podmiotami spółdzielczymi i zakładaniem nowych - w warunkach szybko zmieniającego się otoczenia  - oraz zarządzaniem zmianami w sytuacjach kryzysowych.


POWIĄZANE

Ponad 300 nowych miejsc pracy dla programistów i rozwijanie współpracy z poznańs...

18 lipca tego roku ruszy wypłata tzw. wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry...

Włocławska spółka prowadzi aktywne działania na polu edukacji prośrodowiskowej w...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę