aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Psy będą szukać narkotyków w opolskich szkołach

22 października 2003

Policja sprawdzi, czy w podstawówkach i gimnazjach w Opolu nie pojawiają się narkotyki. Do szkół wysłane zostaną patrole ze specjalnie szkolonymi psami - zapowiedział we wtorek 21 bm. komisarz Lesław Stefanik z tamtejszej komendy miejskiej.

Zbieramy informacje, gdzie zagrożenie narkotykami i przemocą jest największe. Po ich sprawdzeniu w takiej szkole pojawią się policjanci z psem szkolonym w wykrywaniu narkotyków - wyjaśnił Stefanik. Dodał, że policyjne kontrole będą odbywać się bez uprzedzenia.

Od trzech tygodni opolscy policjanci prowadzą w ostatnich klasach szkół podstawowych i w gimnazjach pogadanki na temat narkotyków i przemocy w szkole. Podczas lekcji mówią nie tylko o szkodliwości narkotyków, ale także o grożących za ich posiadanie karach.

Nie zależy nam na straszeniu dzieci i młodzieży. Chodzi o uświadomienie im, że jeśli się nie przestrzega przepisów to podlega się karze - tłumaczył Stefanik. Ma on nadzieję, że ta akcja profilaktyczna przyniosła efekty. Jeśli nasze psy niczego w szkołach nie znajdą, to będzie prawdziwy sukces - podsumował.


POWIĄZANE

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...

Esperal, potocznie nazywany wszywką alkoholową, to lek zawierający substancję cz...

Pracownicy, którzy chcą pracować tymczasowo lub sezonowo w USA w rolnictwie, pow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę