Ekologiczna (r)ewolucja - jak do niej dążyć?

11 września 2017
Ekologiczna (r)ewolucja - jak do niej dążyć?

Konferencja: Surowce i energia, a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna.

W dniach 14 - 15 września br. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbędzie się konferencja, podczas której eksperci z całego świata przedyskutują kompleksowo problemy, wyzwania oraz najnowsze osiągnięcia w tworzeniu ekologicznej (r)ewolucji. Szczególnie ciekawym panelem będzie dyskusja o gospodarce o obiegu zamkniętym i niskoemisyjnej w dużych miastach, na przykładzie Krakowa. Konferencja będzie kolejnym wydarzeniem w ramach przygotowań do drugiej edycji kongresu Open Eyes Economy Summit, który odbędzie się 14 - 15 listopada br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Wiele państw i organizacji na świecie dostrzegło już, że gospodarka o obiegu zamkniętym i jej niskoemisyjność to konieczność wynikająca nie tylko z troski o środowisko. Taki wariant jest również bardziej opłacalny ekonomicznie w dłuższej perspektywie czasu. Bycie "eko" to również wymóg wizerunkowy - konsumenci nie są zainteresowani markami towarów, których producenci nie szanują przyrody i marnują zasoby naturalne, a obywatele coraz częściej protestują przeciwko działaniom przekształcającym biosferę. Przejście do gospodarki o obiegu zamkniętym poprawia też bezpieczeństwo energetyczne i surowcowe.

Jak powstrzymać niekorzystne trendy zastanawiać się będą eksperci z Polski i świata na konferencji: Surowce i energia, a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna. Jej celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń o skutecznych metodach i kierunkach zarządzania w tworzeniu ekologicznej gospodarki. W trakcie sesji tematycznych poruszone zostaną m.in. tematy:

- Miasto-Idea a gospodarka o obiegu zamkniętym;

- Rola energii i surowców w gospodarce;

- Instrumenty wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym i niskoemisyjną, wykorzystanie narzędzi IT oraz znaczenie recyklingu;

- Ekologiczne innowacje i edukacja z zakresu ochrony środowiska.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja jest dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Organizatorami konferencji są: Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej.

Więcej szczegółów o konferencji na: www.konferencja-pan.pl

 

 

(Centrum Prasowe PAP) / IGSMiE PAN


POWIĄZANE

Trwa nabór do jednego z największych w Polsce akceleratorów dla startupów – MIT ...

Dzięki Wspólnej Polityce Rolnej (WPR) zaledwie połowa krajów Unii Europejskiej (...

Przychody z aukcji koni w Janowie Podlaskim z 2016 r. są porównywane z aukcjami ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę