Ekologiczna (r)ewolucja - jak do niej dążyć?

11 września 2017
Ekologiczna (r)ewolucja - jak do niej dążyć?

Konferencja: Surowce i energia, a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna.

W dniach 14 - 15 września br. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbędzie się konferencja, podczas której eksperci z całego świata przedyskutują kompleksowo problemy, wyzwania oraz najnowsze osiągnięcia w tworzeniu ekologicznej (r)ewolucji. Szczególnie ciekawym panelem będzie dyskusja o gospodarce o obiegu zamkniętym i niskoemisyjnej w dużych miastach, na przykładzie Krakowa. Konferencja będzie kolejnym wydarzeniem w ramach przygotowań do drugiej edycji kongresu Open Eyes Economy Summit, który odbędzie się 14 - 15 listopada br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Wiele państw i organizacji na świecie dostrzegło już, że gospodarka o obiegu zamkniętym i jej niskoemisyjność to konieczność wynikająca nie tylko z troski o środowisko. Taki wariant jest również bardziej opłacalny ekonomicznie w dłuższej perspektywie czasu. Bycie "eko" to również wymóg wizerunkowy - konsumenci nie są zainteresowani markami towarów, których producenci nie szanują przyrody i marnują zasoby naturalne, a obywatele coraz częściej protestują przeciwko działaniom przekształcającym biosferę. Przejście do gospodarki o obiegu zamkniętym poprawia też bezpieczeństwo energetyczne i surowcowe.

Jak powstrzymać niekorzystne trendy zastanawiać się będą eksperci z Polski i świata na konferencji: Surowce i energia, a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna. Jej celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń o skutecznych metodach i kierunkach zarządzania w tworzeniu ekologicznej gospodarki. W trakcie sesji tematycznych poruszone zostaną m.in. tematy:

- Miasto-Idea a gospodarka o obiegu zamkniętym;

- Rola energii i surowców w gospodarce;

- Instrumenty wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym i niskoemisyjną, wykorzystanie narzędzi IT oraz znaczenie recyklingu;

- Ekologiczne innowacje i edukacja z zakresu ochrony środowiska.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja jest dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Organizatorami konferencji są: Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej.

Więcej szczegółów o konferencji na: www.konferencja-pan.pl

 

 

(Centrum Prasowe PAP) / IGSMiE PAN


POWIĄZANE

Zastępowanie jaj w różnych produktach substancjami zamiennymi może się okazać co...

Przedstawiciele izb rolniczych biorący udział w szacowaniu strat spowodowanych p...

Praca na statkach rybackich, uprawnienia rybaków oraz obowiązki armatorów będą r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę