aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

IMGW ostrzega przed upałami

1 sierpnia 2017
IMGW ostrzega przed upałami

IMGW ostrzega przed upałami. Wydano ostrzeżenia trzeciego stopnia dla czterech województw; w siedmiu województwach obowiązuje alert drugiego stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami. Alert trzeciego stopnia obowiązuje w województwach: śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz lubelskiego.

W województwie śląskim od poniedziałku (31 lipca) do soboty (5 sierpnia) prognozuje się temperaturę maksymalną od 30 st. do 36 st. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 20 st. do 23 st. W województwie świętokrzyskim od poniedziałku do soboty prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30 st. do 36 st. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 20 st. do 22 st. W województwie małopolskim od poniedziałku do soboty prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30 st. do 37 st. Temperatura minimalna w nocy od 20 st. do 22 st. W województwie podkarpackim od poniedziałku do soboty prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30 st. do 35 st. Temperatura minimalna w nocy od 20 st. do 22 st.

W województwie lubuskim w poniedziałek prognozuje się temperaturę maksymalną od 28 st. do 30 st. w subregionie zielonogórskim i od 26 st. do 28 st. w subregionie gorzowskim. Temperatura minimalna w nocy z poniedziałku na wtorek wyniesie od 18 st. do 20 st. We wtorek prognozuje się temperaturę maksymalną od 33 st. do 35 st.

W województwie dolnośląskim prognozuje się temperaturę maksymalną w poniedziałek od 28 st. do 31 st., we wtorek od 32 st. do 35 st., w środę i czwartek od 28 st. do 31 st. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 18 st. do 21 st.

W województwie opolskim prognozuje się temperaturę maksymalną w poniedziałek od 28 st. do 31 st., we wtorek i środę od 32 st. do 35 st., w czwartek od 29 st. do 32 st. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 18 st. do 21 st.

W województwie wielkopolskim prognozuje się temperaturę maksymalną w poniedziałek od 26 st. do 27 st. w subregionach pilskim i poznańskim, a od 29 st. do 30 st. w pozostałych subregionach. Temperatura minimalna w nocy z poniedziałku na wtorek wyniesie od 19 st. do 21 st. We wtorek prognozuje się temperaturę maksymalną od 32 st. do 34 st.

W województwie łódzkim prognozuje się temperaturę maksymalną w poniedziałek od 29 st. do 31 st. Temperatura minimalna w nocy z poniedziałku na wtorek wyniesie od 19 st. do 21 st. We wtorek prognozuje się temperaturę maksymalną od 33 st. do 35 st. Temperatura minimalna w nocy z wtorku na środę wyniesie od 22 st. do 24 st. W środę oraz czwartek prognozuje się temperaturę maksymalną od 30 st. do 32 st. Temperatura minimalna w nocy ze środy na czwartek wyniesie od 18 st. do 19 st.

W województwie mazowieckim prognozuje się temperaturę maksymalną w poniedziałek od 29 st. do 31 st., temperatura minimalna w nocy z poniedziałku na wtorek wyniesie od 19 st. do 21 st., we wtorek temperatura maksymalna od 31 st. do 33 st., temperatura minimalna w nocy z wtorku na środę wyniesie od 21 st. do 23 st., w środę temperatura maksymalna wyniesie od 33 st. do 36 st., temperatura minimalna w nocy ze środy na czwartek wyniesie od 15 st. do 19 st., w czwartek temperatura maksymalna wyniesie od 28 st. do 31 st.

W województwie lubelskim prognozuje się temperaturę maksymalną w poniedziałek od 18 st. do 21 st., we wtorek temperatura maksymalna wyniesie od 31 st. do 34 st., temperatura minimalna w nocy z wtorku na środę wyniesie od 20 st. do 22 st. W środę temperatura maksymalna wyniesie od 33 st. do 36 st., temperatura minimalna w nocy ze środy na czwartek wyniesie od 18 st. do 20 st. W czwartek oraz piątek temperatura maksymalna wyniesie od 28 st. do 31 st., temperatura minimalna w nocy z czwartku na piątek wyniesie od 20 st. do 22 st.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina przy tym, że aby bezpiecznie przetrwać upały należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. W przypadku wystąpienia objawów przegrzania organizmu jak: przyspieszony oddech, temperatura, nudności, zawroty głowy lub dreszcze należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Projektowanie ogrodów to piękna pasja, a jednocześnie cenna umiejętność. Pozwala...

Jak na razie, jedynym dokumentem pod którym podpisała się strona rządowa są usta...

Parlament UE przyjął nowe przepisy, które sprawią, że opakowania staną się bardz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę