Targi_china_210519-750

Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu z Pronarem

4 grudnia 2018
Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu z Pronarem

W dniach 30 listopada - 2 grudnia w Poznaniu odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza. Zorganizowało ją Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do współpracy zaproszono firmę Pronar jako największego producenta maszyn rolniczych w Polsce.

 

Wystawa była okazją do przypomnienia historii i tradycji, a także przedstawienia koncepcji współczesnej wsi, która przez lata bardzo się zmieniła i przybrała nowoczesne oblicze. W to świetnie wpisuje się Pronar – światowy lider, który na rynku jest już od 30 lat. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe rozwiązania dla rolnictwa, sektora komunalnego, recyklingowego oraz podzespoły wykorzystywane przez największe światowe marki.

 

Podczas Narodowej Wystawy Rolniczej pokazano przyczepę samozbierającą do transportu biomasy PRONAR T400R. To nowoczesne rozwiązanie dające olbrzymie oszczędności w procesie przewożenia biomasy do punktów jej magazynowania lub przetwarzania. Skrzynia ładunkowa o pojemności 40 m3 stawia ją wśród najbardziej pojemnych przyczep dostępnych na rynku. Na wystawie został zaprezentowany także ciągnik z serii P6 PRONAR 7150 o mocy 176 KM.

 

Na naszym stoisku nie zabrakło znakomitych gości. Odwiedzili je m.in. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, który wygłosił swoje przemówienie oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Ardanowski.

 

Narodowa Wystawa Rolnicza pokazuje nowoczesne oblicze polskie wsi, która utrzymała zręby polskości i utrzymała własność. To jej zawdzięczamy, że w 1989 roku udało nam się z powrotem wychodzić na niepodległość i pełną suwerenność – powiedział w przemówieniu otwierającym wystawę Prezydent Andrzej Duda, który później osobiście zapoznał się z ekspozycją Pronaru zajmując miejsce za kierownicą ciągnika z serii P6 PRONAR 7150.

 

Podczas otwarcia wystawy swoje wystąpienie miał także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

W roku 100-lecia odzyskania niepodległości byłoby dziwne, gdybyśmy my rolnicy, my polska wieś nie pokazali tego wszystkiego, z czym wieś się kojarzy, i tego, co wniosła przez te 100 lat zarówno do walki o wolność, utrzymania tej wolności, ale również do rozwoju gospodarczego. Przecież nie było żadnej formacji patriotycznej, która mogłaby prowadzić jakiekolwiek działania partyzanckie bez pomocy polskiej wsi. Gdyby nie wieś, która chroniła, opiekowała się, leczyła - nie byłaby możliwa żadna walka – mówił Krzysztof Ardanowski. 

 

Oprócz maszyn rolniczych podczas wystawy zaprezentowano różne zwierzęta z polskich hodowli – konie, owce, kozy, króliki, drób, bydło raz mlecznych i mięsnych, takich jak holsztyńsko-fryzyjska czy czerwona polska. Podczas wydarzenia odbyła się konferencja naukowa „1918 – 2018 stulecie przemian polskiej wsi” oraz IV Kongres Polskiego Rolnictwa organizowany przez Krajową Radę Izb Rolniczych przy współpracy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dla licznych zwiedzających przygotowano także różne warsztaty.

 

Narodowa Wystawa Rolnicza była świetną okazją do pokazania, że polska wieś przez 100 lat niepodległości zmieniła się diametralnie. Zdecydowanie wzrósł stopień mechanizacji, podniesiono świadomość bezpieczeństwa wśród rolników, a gospodarstwa stały się otwarte na nowe rozwiązania technologiczne. Swój udział w tym procesie miał także Pronar, który od 30 lat nieprzerwanie wspiera polskie rolnictwo.

 

 

O FIRMIE PRONAR

 

Pronar z siedzibą w Narwi (woj. podlaskie) jest największym producentem maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych w Polsce. Oprócz nich w siedmiu fabrykach zlokalizowanych na Podlasiu produkowane są koła tarczowe do maszyn wolnobieżnych, profile burtowe, elementy pneumatyki i hydrauliki, osie, przekładnie czy układy jezdne kołowe oraz gąsienicowe. Pronar od lat odnosi sukcesy na rynku krajowym (połowa rynku przyczep rolniczych należy właśnie do firmy z Narwi) oraz zagranicznym (trzecie miejsce w produkcji kół tarczowych).

 

Dzięki zebranemu przez 30 lat doświadczeniu oraz ogromnemu kapitałowi ludzkiemu (zatrudnienie przekraczające 2200 osób, największy pracodawca w regionie) firma jest w stanie dzielić się nie tylko szerokim portfolio innowacyjnych produktów, ale także wiedzą tworząc pomost między nauką, a biznesem. Dlatego też Pronar współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi oraz szkołami zawodowymi oferując różne programy praktyk chcąc w ten sposób zbliżyć naukę i gospodarkę. To pozwala studentom i uczniom nabywać doświadczenia przydatnego później na rynku pracy oraz dla najlepszych jest świetnym startem kariery w Pronarze.

 

Firma od początku istnienia stawia na innowacyjne produkty i rozwiązania wykorzystywane podczas ich produkcji. Na rynek krajowy i zagraniczny regularnie wprowadzane są produkty postrzegane jako wyznaczające trendy techniczne w swoich branżach.

 

Ogromnym wsparciem dla Pronaru jest otwarte w 2015 roku w Narwi Centrum Badawczo-Rozwojowe. Wyposażono je w najnowocześniejszy sprzęt obsługiwany przez wykwalifikowaną kadrę inżynierską umożliwiający przeprowadzanie zaawansowanych testów i badań. To pozwala upewnić się, że wypuszczany na rynek produkt będzie spełniać najwyższe standardy. Właśnie tu powstają najnowocześniejsze rozwiązania, które mają na celu pomagać ludziom w ich codziennej pracy, a na dłuższą metę zapewnić im oraz przyszłym pokoleniom czyste otoczenie.

 

Działania podejmowane przez firmę Pronar daleko wykraczają poza społeczną odpowiedzialność biznesu. Budują nowe oblicze polskiej gospodarki i realizują strategię jej przebudowy w oparciu o ścisłą współpracę ze środowiskami naukowymi z całej Polski. To właśnie tu mogą być realizowane innowacyjne pomysły, które bez odpowiedniego wsparcia ze strony przedstawicieli biznesu trafiłyby na długi czas na półkę. Pronar jest firmą z sektora, w którym mogą powstawać najbardziej innowacyjne rozwiązania, bo do innowacji niezbędne są duże firmy.

 

Przedstawiciele firmy Pronar od zawsze wyrażają chęć współpracy, która ma na celu dbanie o lepsze jutro. Dalszym motorem do działania jest bezsprzecznie chęć ciągłej innowacji niezbędnej w realizacji hasła "technika dla natury".Biuro prasowe Pronar Sp. z o.o.


POWIĄZANE

Od 31 maja do 29 czerwca 2019 r. oddziały regionalne ARiMR będą przyjmowały wnio...

W celu usprawnienia systemu ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarczych M...

W dniach 21-24 maja 2019 r. odbyła się 12 edycja targów Seoul Food and Hotel 201...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę