Rozmowa z Binu Pillai - jednym z głównych organizatorów targów China Homelife

12 czerwca 2017

- W ramach targów została zorganizowana prezentacja, którą Pan poprowadził. Proszę powiedzieć na jaki temat była ta prezentacja?

- Oczywiście są to targi China Homelife, czyli globalne targi chińskich producentów. Targi odbywają się w 11 krajach każdego roku. Targi w Warszawie organizowane są dla krajów wschodniej i centralnej Europy. Mamy tutaj 1200 wystawców, którzy są przedstawicielami głownie 6 sektorów: tekstylia i odzież, materiały budowlane, oświetlenie, gospodarstwo domowe, meble i sprzęt elektroniczny. To są główne sektory tych targów. Większość, ok 95% wystawców to producenci. Dla kupujących oznacza to możliwość zakupu towarów bezpośrednio od producentów, pomijając osoby trzecie takie jak firmy handlowe. Mogą oni rozmawiać bezpośrednio z producentami.

- Proszę powiedzieć na czym polega ta platforma? Jak ona działa, jak łączy te kontakty biznesowe?

- Normalnie targi są formą bezpośrednich kontaktów. Trwają zazwyczaj przez 3 dni. Wyzwaniem dla wystawców, którzy przyjechali do Polski po raz pierwszy jest brak wiedzy, który produkt jest tu poszukiwany, jakie są właściwe ceny. Stworzyliśmy więc stronę chinahomlife247.com Połączyliśmy wystawców z rynkiem polskim. Nie przez 3 dni a przez 365 dni. Mamy tutaj, przetłumaczone na język polski informacje, jakie produkty oferują chińskie firmy. Kierujemy  tą stronę do potencjalnych  polskich  kupców, którzy znacznie wcześniej przed targami mogą skontaktować się z wystawcami, żeby powiedzieć im czym są zainteresowani. Wie Pani, czasami myślę, że czarny kolor jest bardzo popularny w Polsce, ale nie jest. Powiedzmy, że w Polsce popularny jest czerwony. Więc jeszcze przed targami, kiedy mam tę informację od Was, że kolor czerwony jest popularny, mogę się odpowiednio przygotować i zadbać o to, żeby mieć czerwoną próbkę. Czasami wydaje mi się, że mogę sprzedać dany produkt za 10 dolarów, a Ty mi powiesz, że akceptowalna cena to 5 dolarów. Dlatego przez stronę internetową wystawcy zbiorą mnóstwo informacji, które pozwolą im zaistnieć z sukcesem na tym rynku. Dlatego stworzyliśmy tą stronę.  Normalnie wszyscy wystawcy (mamy około 1500 chińskich wystawców) wyjeżdżają jutro i to jest koniec. Ze stroną chinahomelife247.com kontakt się nie urywa. Nawet po targach można kontynuować współpracę z rynkiem.

- Jak ocenia Pan te targi? Jak one wypadły na tle poprzednich?

- Jest wspaniale. Warszawa to wspaniała lokalizacja. Znajduje się w centrum środkowo-wschodniej Europy. Mamy bardzo pozytywne informacje zwrotne od wystawców poprzednich edycji. Również wsparcie, które mamy od rządu. Lokalny rząd jest bardzo proaktywny.  Wie Pani, obok jest seminarium dla 16 + 1 krajów, więc cały pomysł polega na tym, aby całą wschodnią i centralną Europę  można było zebrać  razem na targach dla potrzeb chińskich wystawców. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności w Warszawie.

- Dziękuję za rozmowę.

redakcja ppr.pl


POWIĄZANE

Od II poł. września 2017 r. światowy rynek mleka wszedł w spadkową fazę cyklu, c...

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wysłało do Sudanu 10 ton specjalistycznej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę