aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Runmageddon Charity czyli sportowy wymiar pomagania

10 lipca 2019
Runmageddon Charity czyli sportowy wymiar pomagania

Organizator Runmageddonu proponuje firmom i ich pracownikom udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami w konkretnym i ważnym społecznie celu. Zachęcając tym samym do połączenia sportu, integrującego wyzwania z pomaganiem innym. - Współpracując z Runmageddon Charity mamy poczucie, że rozwijamy ideę biznesu odpowiedzialnego społecznie w najlepszej z możliwych form - ta inicjatywa to nie tylko możliwość osobistego rozwoju, ale też promocja najważniejszych wartości. - mówi przedstawicielka Fundacji Alivia, beneficjenta projektu Runmageddon Charity.

Runmageddon Charity to nowy projekt Runmageddonu, którego istotą jest pomaganie poprzez start w ekstremalnym biegu. Skierowany jest on do firm, które szukają nowych wyzwań dla swoich pracowników. Do przedsiębiorstw, dla których ważne jest łączenie aktywności sportowej pracowników, z ich integracją oraz pomaganiem potrzebującym. Startujący w Runmageddonie Charity wybierają jedną z 9 fundacji, dla której pokonują ekstremalną trasę Runmageddonu. Wśród beneficjentów projektu znajdują się organizacje dbające o komfort życia osób potrzebujących.

- Cieszymy się, że Runmageddon zaprosił nas do swojej akcji charytatywnej. Dla nas to z jednej strony ciekawa możliwość zebrania środków na wsparcie dla większej ilości uchodźców w Polsce, a z drugiej okazja do dotarcia do środowiska biegaczy i biegaczek z informacją o naszych działaniach - mówi Kalina Czwarnóg, Członkini Zarządu Fundacji Ocalenie.

- Bardzo się cieszymy, że Runmageddon wybrał Fundację Onkologiczną Alivia i naszych podopiecznych jako tych, których można wspierać w ramach nowego projektu. Choroby nowotworowe to jedna z głównych przyczyn śmierci osób w wieku produkcyjnym w Polsce. Statystycznie - co czwarty Polak zachoruje na raka. W tym kontekście zaangażowanie osób pracujących ma dla nas dodatkową wartość: z jednej strony fundacja otrzymuje wsparcie, dzięki któremu może skutecznie pomagać chorym na nowotwory złośliwe w walce o zdrowie i życie, z drugiej strony  - świadomość występowania chorób nowotworowych, a co za tym idzie - czujność onkologiczna, wzrasta wśród uczestników biegów. Współpracując z Runmageddon Charity mamy poczucie, że rozwijamy ideę biznesu odpowiedzialnego społecznie w najlepszej z możliwych form - ta inicjatywa to  nie tylko możliwość osobistego rozwoju, ale też promocja najważniejszych wartości. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, za zaufanie, którym nas obdarzono i gratulujemy zespołowi Runmageddon tak cennej inicjatywy - dodaje Magdalena Sulikowska, specjalistka ds. relacji zewnętrznych Fundacji Alivia.

- Głównym celem fundacji Cancer Fighters jest motywowanie dzieci dowalki z chorobą nowotworową i udowodnienie im, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły. RUNMAGEDDON to wyjątkowe wydarzenie sportowe, w którym zawodnicy przekraczają granice swoich możliwości. Są to zatem niezwykle bliskie zachowania, które każdego dnia przekazujemy naszym podopiecznym. Tylko bezwględna wytrwałość może zagwarantować pokonanie choroby. - opowiada o idei Fundacji Cancer Fighter Marek Kopyść.

Projekt Runmageddon Charity wpisuje się w potrzeby zarówno firm jak fundacji. Pozwala on łączyć przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony zachęca grupy pracownicze do zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu, integruje biegnące ze sobą osoby, z drugiej pozwala poczuć startującym, że ich wysiłkowi przyświeca ważny cel - pomocy innym.

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Już za moment rozpocznie się długo wyczekiwany gorący sezon wakacyjny. Z pomocą ...

Nieustannie pojawiają się nowe informacje o przypadkach, w których oszuści wykor...

Wiele osób posiadających rezydencję podatkową Abu Zabi, Dubaju czy innego emirat...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę