Strategiczne Spółki KOWR na targach w Nadarzynie

7 grudnia 2017
Strategiczne Spółki KOWR na targach w Nadarzynie

Tegoroczne Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie odbyły się w dn. 30.11-02.12 br. Uczestniczyły w nich spółki roślinne Skarbu Państwa, nad którymi nadzór właścicielski sprawuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W targach uczestniczył Witold Strobel, Dyrektor Generalny KOWR.

Podczas wydarzenia wspólne stoisko zaprezentował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i osiem spółek hodowli roślin rolniczych i ogrodniczych: „DANKO” Hodowla Roślin Sp. z o.o., Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o., Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o., Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o., Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o., „Spójnia” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o., PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. i Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze „Polan” Sp. z o.o. Ponadto wraz ze spółkami strategicznymi KOWR swoją ofertę zaprezentował także Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

Podczas targów wręczono nagrody. „Złotym Żurawiem Rolnictwa” CTR 2017 nagrodzone zostały dwie spółki Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa:

  1. PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonkach Parcele za produkt „w zgodzie z naturą” – „łatwo i dokładnie”, czyli serię nasion, w skład której wchodzą nasiona otoczkowane z naturalnym biostymulatorem wzrostu Nano-gro® i nasiona na taśmie z nawozem naturalnym,.
  2. Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp.  z o.o. z siedzibą w Straszkowie  za odmianę buraka cukrowego KUJAVIA.

Nagrody odebrali: Dariusz Molak – Prezes Zarządu PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki oraz Grzegorz Fiałkowski – Prezes Zarządu Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego.

Spółki Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zaprezentowały zwiedzającym szeroką ofertę polskich odmian zbóż, roślin motylkowych, ziemniaka, buraka cukrowego, buraka pastewnego i traw, a także roślin warzywnych i kwiatów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nowości wśród odmian tj. zboża jare, w tym pszenica Goplana, pszenżyta: Mamut, Sopot, Puzon i Mazur oraz owies Romulus hodowli „DANKO” Hodowla Roślin Sp. z o.o., odmiany ziemniaka jadalnego i skrobiowego: Tonacja, Amarant i Stokrotka hodowli Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka Sp. z o.o., a także burak ćwikłowy Betacko F1, cebula Majka oraz pomidor Mieszko F1 hodowli PlantiCo Hodowla i Nasiennictwa Ogrodniczego Zielonki Sp. z o.o.

Strategiczne Spółki KOWR uczestniczyły w Polsko-Kazachstańskim Forum Branży Rolno-Spożywczej zorganizowanym podczas targów przez Polsko-Kazachstański Klaster Rolniczy. Były prowadzone rozmowy biznesowe, a delegacja kazachstańska odwiedziła targowe stoisko spółek, gdzie zapoznała się z ofertą odmian roślin rolniczych i ogrodniczych a także jedną ze spółek: PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o., gdzie przedstawiciele Kazachstanu pobrali próby nasion do testów.KOWR


POWIĄZANE

Aktualne zamieszanie na europejskim rynku jaj skłania do spojrzenia na rosnący i...

Od II poł. września br. obserwowany jest spadek cen produktów mlecznych na świec...

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się w czwartek proces apelacyjny w s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę