aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Sukces interwencji Polskiej Izby Mleka w kwestii „dezagregacji" w Europejskim Systemie Handlu Emisjami

20 lutego 2017
Sukces interwencji Polskiej Izby Mleka w kwestii „dezagregacji" w Europejskim Systemie Handlu Emisjami

Europejski System Handlu Emisjami (EU ETS) został zatwierdzony podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego i zawiera istotne pojęcie "dezagregacji". Jest to niewątpliwy sukces Polskiej Izby Mleka, która interweniowała w tej sprawie u polskich europarlamentarzystów.


Kilka dni temu, Polska Izba Mleka interweniowała u polskich eurodeputowanych w sprawie głosowania nad unijnym systemem handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) na lata 2021-2030, które odbyło się 15 lutego br.

- Z punktu widzenia sektora mleczarskiego było to niezwykle ważne, aby głosowanie przebiegło korzystnie dla naszej branży - powiedziała Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska. Jest to niewątpliwy sukces Polskiej Izby Mleka i i przykład doskonałej współpracy z polskimi europarlamentarzystami. Zdaniem Pani Dyrektor dezagregacja była konieczna, aby odpowiednio ocenić podsektory w kontekście ETS.


Dyrektor Maliszewska w Polskim Radiu Białystok mówiła o interwencji Polskiej Izby Mleka w sprawie handlu uprawnieniami do emisji CO2

 

Pani Agnieszka Maliszewska podczas wywiadu w Polskim Radiu Białystok mówiła m.in. o tym, że niekorzystne uregulowanie powyższej kwestii może wpłynąć znacząco na podwyżki cen artykułów mleczarskich jak i obniżkę konkurencyjności branży.

Wywiad dostępny jest pod poniższym linkiem:

http://www.radio.bialystok.pl/gosc/index/id/141558


Głosowanie Parlamentu Europejskiego


W dniu 15 lutego 2017 r., w porze lunchu, Parlament Europejski podczas sesji plenarnej zatwierdził ostateczną wersję "redukcji emisji opłacalnych i inwestycji niskoemisyjnych". Wiadomość ta dostępna jest również na stronie Europarlamentu.

http://www.europarl.europa.eu/news/pl/news-room/20170210IPR61806/pos%C5%82owie-poparli-organicznie-liczby-uprawnie%C5%84-do-emisji-zanieczyszcze%C5%84


Rada UE przygotuje ostateczny tekst. Co więcej, kwestia "dezagregacji", czyli podziału na poziomie podsektorów została również omówiona podczas finału dyskusji w Radzie (Komitecie Stałych Przedstawicieli - COREPER) tego samego dnia. Za przyjęciem dyrektywy głosowało 379 posłów, 263 było przeciw, 57 wstrzymało się od głosu.


Posłowie przystąpią teraz do negocjacji z maltańską prezydencją Rady w celu osiągnięcia porozumienia w sprawie projektu przepisów. Wynik negocjacji będzie musiał być zatwierdzony przez Parlament Europejski w glosowaniu plenarnym.


Grupa Polityczna - Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (EKR) - trzecia największa grupa w Europarlamencie przychyliła się o argumentacji zawartej w piśmie Polskiej Izby Mleka i wszystkie delegacje narodowe wschodzące w skład tej grupy (w tym Polska) otrzymały zalecenie, by poprzeć stanowisko zawarte w Artykule 10b paragraf 4 raportu przyjętego przez Komisję ENVI.






Polska Izba Mleka to największa i najprężniej działająca organizacja branży mleczarskiej w Polsce. Głównym profilem działalności Polskiej Izby Mleka jest wspieranie oraz promocja polskiej branży mleczarskiej w Polsce i za granicą.

Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Projektowanie ogrodów to piękna pasja, a jednocześnie cenna umiejętność. Pozwala...

Jak na razie, jedynym dokumentem pod którym podpisała się strona rządowa są usta...

Parlament UE przyjął nowe przepisy, które sprawią, że opakowania staną się bardz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę