aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

W Poznaniu odbyły się III Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA

3 marca 2003

W dniach 28 luty-2 marca 2003 roku w Hali Arena w Poznaniu, już po raz trzeci odbyły się Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA. Organizatorami targów są: Krajowe Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich, Wielkopolski Związek Hodowców i Producentów Bydła, Wielkopolska Izba Rolnicza, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt. 

Uroczystego otwarcia dokonał Prezes Stowarzyszenia Klubu HiPTCH, D&B inż. Stanisław Brodziak. Głównym tematem, który poruszył podczas przemówienia była produkcja mleka w naszym kraju. Mleko stanowi około 20 % całkowitej produkcji rolniczej w Polsce. Targi są więc doskonałą okazją – podkreślił prezes – do wymiany uwag, zaprezentowania swoich osiągnięć w tej dziedzinie. Można również podyskutować odnośnie dopłat unijnych dla mleczarzy.

Temat mleka kontynuował Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, który w zwięzły sposób przedstawił aktualną sytuację sektora mleczarskiego. Wystawców i zwiedzających powitał również prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Krzysztof Nosal.

FERMA BYDŁA są imprezą o specjalistycznym charakterze, ukierunkowanym na szeroko pojętą infrastrukturę branży hodowli bydła oraz produkcji mleka, mięsa wołowego, jak również weterynarię. Targi te należą do największych w kraju tego typu imprez, gdzie spotykają się hodowcy bydła, przedstawiciele firm, ludzie nauki i praktyki. W ramach tych targów został zorganizowany SALON WOZÓW PASZOWYCH - TECHNOLOGIA ŻYWIENIA TMR. 

FERMA BYDŁA mimo trudnej sytuacji ekonomicznej kraju cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Konkurencja na rynku, zmusza hodowców do modernizacji obór w celu podniesienia jakości produkowanego mleka oraz obniżenia kosztów pracy. Wobec tych problemów targi FERMA BYDŁA staja się szansą dla rodzimych producentów na zapoznanie się z wszelkimi najnowszymi rozwiązaniami w zakresie hodowli bydła, które to nowinki mogą się przyczynić do znacznego ułatwienia produkcji i podniesienia jakości oferowanych przez rolników produktów, a co za tym idzie poprawić kondycje finansową gospodarstw.

Niezmiernie istotny jest element edukacyjny targów w postaci trzydniowych wykładów najlepszych teoretyków i praktyków z zakresu hodowli bydła, żywienia, mechanizacji, higieny zdrowia, itp. w ramach FORUM HODOWLI I PRODUKCJI BYDŁA.

Stanisław Borodziak, prezes Stowarzyszenia Klubu HiPTCH, D&B powiedział nam, że jest bardzo zadowolony z przebiegu tegorocznych targów FERMA BYDŁA. Ma nadzieję, że targi te weszły już na stałe w kalendarium imprez rolniczych. Ogromna liczba zwiedzających (wstępne szacuje  na około 13 - 16 tysięcy) i wystawców (130 firm) potwierdza słuszność organizowania tych targów.

Gratulujemy i wpraszamy się na koleją, IV edycję Targów FERMA BYDŁA.


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski oraz podsekretarz stanu Adam...

Najlepsze praktyki  Jak informuje Główny Urząd Statystyczny w okresie od styczni...

Grad medali, pewniaki i zaskoczenia. Rozstrzygnięto konkurs WINOPL Dwa konkursow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę