aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Trwa nabór do pilotażowego programu „ProLog”

26 stycznia 2022
Trwa nabór do pilotażowego programu „ProLog”
Newseria Innowacje

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej uruchamia nowy program nauczania „ProLog” i  zachęca do udziału w nim szkoły podstawowe z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich województwa łódzkiego. Projekt prezentuje nowatorskie podejście do kształcenia pomocne w osiągnięciu lepszych efektów edukacyjnych w krótszym czasie i przy mniejszym nakładzie pracy. Udział w nim umożliwi pogłębienie wiedzy z zakresu wykorzystania robotyki i myślenia komputacyjnego w trakcie nauczania. Program skierowany jest do nauczycieli matematyki, informatyki i przyrody oraz uczniów IV-VI klas podstawowych. Rekrutacja do programu potrwa do 31 stycznia br.

„ProLog” to nowy, pilotażowy program, którego celem jest wspieranie i rozwijanie kompetencji kluczowych wśród uczniów i nauczycieli. Udział w nim umożliwi pedagogom pogłębienie wiedzy z  zakresu wykorzystania robotyki i myślenia komputacyjnego w ramach realizacji działań z podstawy programowej nauki przedmiotów ścisłych oraz przyrodniczych w klasach IV-VI.

Projekt jest kilkuetapowy i obejmuje m.in. opracowanie scenariuszy zajęć wykorzystujących naukę programowania i robotykę, warsztaty dla nauczycieli, wyposażenie szkół biorących udział w projekcie w  zestawy klocków Lego SPIKE, a w późniejszym etapie – samodzielne przeprowadzenie zajęć przez nauczycieli, którzy otrzymają wsparcie m.in. w postaci spotkań online.

Dla zwiększenia efektów edukacyjnych uruchomiony zostanie program grywalizacji, w ramach którego dla szkół uczestniczących w projekcie organizowany będzie co miesiąc konkurs. Szkoła, która zdobędzie w nim najwyższą liczbę punktów, otrzyma nagrodę główną w postaci specjalnych zajęć z  programowania.

Nabór do projektu uruchomiony został 18 stycznia br. za pośrednictwem strony Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP). Rekrutacja do „ProLogu” prowadzona jest do 31 stycznia br., natomiast program będzie realizowany w roku szkolnym 2021/2022, do dnia 24 czerwca br. Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: https://www.efrwp.pl.

- „ProLog” to kolejny – po „Feriach z Ekonomią” i „Youngsterze” – nowatorski projekt edukacyjny, wpisujący się w strategię naszej działalności, ale przede wszystkim odpowiada na potrzeby środowiska pedagogicznego. Wspieranie nauczania przedmiotów ścisłych to ostatnio najczęściej zgłaszany postulat. Na miejsce realizacji pierwszej, pilotażowej edycji wybraliśmy województwo łódzkie. Dlatego zapraszamy szkoły z tego regionu do zgłaszania się do udziału w „ProLogu”. Mamy nadzieję, że pilotaż pozwoli nam na wypracowanie optymalnego modelu wsparcia edukacji matematycznej, informatycznej i przyrodniczej, który będziemy mogli implementować na inne województwa – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

***

 

Pomysłodawcą i organizatorem projektu „ProLog” jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFWRP) jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 30 lat pomaga zmienić jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wspieraniu inwestycji w zakresie infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz na działaniach społecznych i edukacyjnych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie (www.efrwp.pl).

 

Newseria Innowacje


POWIĄZANE

Łączna powierzchnia uprawy kukurydzy w Polsce w roku 2023 przekroczyła 1,8 mln h...

MSD Animal Health zaprasza do konkursu “Pignnovation Award”  Udział mogą wziąć u...

Rada Polityki Pieniężnej podjęła wczoraj decyzję o utrzymaniu stóp procentowych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę