Adama_15.02-30.03.2022

UE wstrzymała import mięsa drobiowego z Chile

26 maja 2020
UE wstrzymała import mięsa drobiowego z Chile

Władze Unii Europejskiej podjęły decyzję o zawieszeniu przywozu mięsa drobiowego  z Chile na rynki państw unijnych. Od dnia 13 maja tego roku chilijskie służby nie certyfikują przesyłek, które miałyby trafić do UE.

Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii, powodem wprowadzenia ograniczeń importowych są stwierdzone przez Komisję Europejską nieprawidłowości w chilijskim systemie  kontroli regulującym produkcję mięsa drobiowego i drobiowych produktów mięsnych wysyłanych na rynek unijny.

Komisja Europejska przeprowadziła audyt w marcu 2020 roku. Przedstawiciele KE zapowiedzieli, że zakaz ma charakter tymczasowy, a przywrócenie eksportu mięsa drobiowego z Chile do UE będzie możliwe po pozytywnej ocenie wprowadzonych przez chilijskie władze działań naprawczych. Chile to aktualnie piąty największy dostawca mięsa drobiowego  z krajów trzecich do Unii Europejskiej.

W okresie pierwszego kwartału 2020 roku  import z tego kierunku do UE wyniósł 8,0 tys. ton. W sumie od stycznia do marca 2020 roku państwa unijne zaimportowały 200,6 tys. ton mięsa drobiu spoza obszaru celnego UE.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Zgodnie z zapowiedzią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opubliko...

20 kwietnia 2022 r. w Warszawie odbyło się III posiedzenie Rady do spraw Młodych...

Wojna na Ukrainie zmieniła wszystko. Konflikt zbrojny dwóch krajów, postrzeganyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę