dnikukurydzy_210818
Orlen_81018

Wigilijne spotkanie Radców Rolnych Ambasad

18 grudnia 2017
Wigilijne spotkanie Radców Rolnych Ambasad
MRiRW

Przedświąteczne spotkanie Radców Rolnych Ambasad odbyło się 13 grudnia w Warszawie, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jest to tradycyjne wydarzenie odbywające się corocznie, od 2002 roku pod patronatem Rektora SGGW.

W tym roku jego gospodarzem był ambasador Holandii Ron van Dartel, który poinformował, że podczas spotkania swoje żywnościowe specjały zaprezentowało 18 krajów świata.

– Cieszę się z dzisiejszej możliwości rozmów z Państwem i degustacji wspaniałych potraw z wielu krajów. Pragnę także podziękować za konstruktywną współpracę na rzecz rolnictwa i rozwoju wymiany handlowej towarami rolno-spożywczymi – powiedział w swoim wystąpieniu minister Krzysztof Jurgiel.

W spotkaniu uczestniczyli także parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji działających w obszarze rolnictwa, władze SGGW oraz wykładowcy uczelni. Minister Jurgiel podziękował rektorowi SGGW, prof. dr hab. Wiesławowi Bielawskiemu za to, że po raz kolejny dyplomaci mogą spotkać się w murach najstarszej rolniczej szkoły wyższej w Polsce i czwartej tego typu uczelni w Europie.

– Dzisiejsze spotkanie jest dla mnie szczególnie ważne. Minęły dwa lata, odkąd objąłem stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Był to czas wytężonej pracy, w którym udało się wiele osiągnąć. Celem naszych działań jest budowanie potencjału gospodarczego Polski i podnoszenie jakości życia Polaków – zaznaczył minister Jurgiel i podkreślił, że rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich stanowią niezmiennie jeden z priorytetów Rządu, wpisany do Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

Minister przypomniał, że mijający rok był czasem intensywnych działań na forum Unii Europejskiej.

– Teraz rozpoczęliśmy ważne dyskusje nad przyszłym kształtem Wspólnej Polityki Rolnej. Przyjęty dwa tygodnie temu przez Komisję Europejską komunikat „Przyszłość rolnictwa i produkcji żywności” stanowi ważny punkt w dyskusji nad tym, aby najstarsza wspólna polityka UE pozostała aktualna teraz i w przyszłości, aby była zgodna ze swoimi celami traktatowymi i zdolna do sprostania wyzwaniom, jakie stoją przed europejskim rolnictwem. Osobiście jestem zdania, iż niesłychanie ważne jest, aby Wspólna Polityka Rolna zapewniała równe warunki konkurencji i równe traktowanie rolników we wszystkich państwach członkowskich. Jestem przekonany, że dzięki prostszym zasadom i bardziej elastycznemu podejściu WPR będzie w jeszcze większym stopniu wspierać rolników i zrównoważony rozwój obszarów wiejskich – mówił szef polskiego resortu rolnictwa.

Doceniając prezentowane dziś zagraniczne potrawy minister Jurgiel podkreślał, że polska żywność kupowana jest na całym świecie i ceniona za wysoką jakość i smak. Dziękował także dyplomatom za zaangażowanie we wspólne działania na rzecz zbliżania społeczeństw i tworzenia perspektyw dla coraz większego otwierania się rynków na te dobre, polskie produkty.

Na nadchodzący świąteczny czas minister Jurgiel złożył najszczersze życzenia i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę w obszarze rolnictwa i rozwoju wsi.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Od wtorku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca zaliczki na ...

Sejmowa komisja rolnictwa poparła we wtorek rządowy projekt ustawy ułatwiającej ...

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, obok nieruchomości rolnych, oferuje 6 tys. d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę