Wigilijne spotkanie Radców Rolnych Ambasad

18 grudnia 2017
Wigilijne spotkanie Radców Rolnych Ambasad
MRiRW

Przedświąteczne spotkanie Radców Rolnych Ambasad odbyło się 13 grudnia w Warszawie, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jest to tradycyjne wydarzenie odbywające się corocznie, od 2002 roku pod patronatem Rektora SGGW.

W tym roku jego gospodarzem był ambasador Holandii Ron van Dartel, który poinformował, że podczas spotkania swoje żywnościowe specjały zaprezentowało 18 krajów świata.

– Cieszę się z dzisiejszej możliwości rozmów z Państwem i degustacji wspaniałych potraw z wielu krajów. Pragnę także podziękować za konstruktywną współpracę na rzecz rolnictwa i rozwoju wymiany handlowej towarami rolno-spożywczymi – powiedział w swoim wystąpieniu minister Krzysztof Jurgiel.

W spotkaniu uczestniczyli także parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji działających w obszarze rolnictwa, władze SGGW oraz wykładowcy uczelni. Minister Jurgiel podziękował rektorowi SGGW, prof. dr hab. Wiesławowi Bielawskiemu za to, że po raz kolejny dyplomaci mogą spotkać się w murach najstarszej rolniczej szkoły wyższej w Polsce i czwartej tego typu uczelni w Europie.

– Dzisiejsze spotkanie jest dla mnie szczególnie ważne. Minęły dwa lata, odkąd objąłem stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Był to czas wytężonej pracy, w którym udało się wiele osiągnąć. Celem naszych działań jest budowanie potencjału gospodarczego Polski i podnoszenie jakości życia Polaków – zaznaczył minister Jurgiel i podkreślił, że rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich stanowią niezmiennie jeden z priorytetów Rządu, wpisany do Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

Minister przypomniał, że mijający rok był czasem intensywnych działań na forum Unii Europejskiej.

– Teraz rozpoczęliśmy ważne dyskusje nad przyszłym kształtem Wspólnej Polityki Rolnej. Przyjęty dwa tygodnie temu przez Komisję Europejską komunikat „Przyszłość rolnictwa i produkcji żywności” stanowi ważny punkt w dyskusji nad tym, aby najstarsza wspólna polityka UE pozostała aktualna teraz i w przyszłości, aby była zgodna ze swoimi celami traktatowymi i zdolna do sprostania wyzwaniom, jakie stoją przed europejskim rolnictwem. Osobiście jestem zdania, iż niesłychanie ważne jest, aby Wspólna Polityka Rolna zapewniała równe warunki konkurencji i równe traktowanie rolników we wszystkich państwach członkowskich. Jestem przekonany, że dzięki prostszym zasadom i bardziej elastycznemu podejściu WPR będzie w jeszcze większym stopniu wspierać rolników i zrównoważony rozwój obszarów wiejskich – mówił szef polskiego resortu rolnictwa.

Doceniając prezentowane dziś zagraniczne potrawy minister Jurgiel podkreślał, że polska żywność kupowana jest na całym świecie i ceniona za wysoką jakość i smak. Dziękował także dyplomatom za zaangażowanie we wspólne działania na rzecz zbliżania społeczeństw i tworzenia perspektyw dla coraz większego otwierania się rynków na te dobre, polskie produkty.

Na nadchodzący świąteczny czas minister Jurgiel złożył najszczersze życzenia i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę w obszarze rolnictwa i rozwoju wsi.

 

MRiRW


POWIĄZANE

5 lipca 2018 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Rolnictwa i R...

17. lipca odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global D...

Trwająca od przeszło tygodnia deszczowa pogoda utrudnia na Podkarpaciu zbiory mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę