aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

ZDROWO JEM I O TYM WIEM

29 stycznia 2020
ZDROWO JEM I O TYM WIEM

Każdy rodzic wie, jak ważne – a zarazem trudne – jest wyrobienie u swoich pociech odpowiednich nawyków żywieniowych. Nie jest to jednak niemożliwe, zwłaszcza jeśli z pomocą przyjdzie szkoła, Kot Mleczysław I Mleczna Kita, a konkretniej kampania „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowana ze środków Funduszu Promocji Mleka i skierowana do uczniów w wieku 6-10 lat.

Wiek szkolny dziecka to czas, w którym kształtują się ich nawyki żywieniowe. Jeśli teraz zyskają one odpowiednią wiedzę na temat właściwego odżywiania i roli produktów mlecznych, wyrobią sobie nawyk sięgania po nie także w dorosłym życiu.

A dlaczego mleko powinno się znaleźć w codziennej diecie każdego ucznia? Dlatego, że zawiera m.in. łatwo przyswajalne białko, witaminy A, D, E, K oraz z grupy B, a także składniki mineralne - odpowiedzialny za mocne kości i zęby wapń, pomagający w koncentracji magnez oraz potas. Tak więc recepta na szkolne sukcesy jest prosta. Aby poprawić pamięć i koncentrację, należy spożywać mleko i produkty mleczne. Codzienne spożywanie nabiału wzmacnia też odporność, układ krążenia i pracę mięśni. Dlatego produktów mlecznych nie powinno zabraknąć nie tylko w diecie najmłodszych, ale osób w każdym wieku.

Pamiętajmy, aby dostarczać organizmowi dzienną dawkę mleka. Według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia wskazane jest, by dzieci spożywały 3-4 szklanki mleka dziennie, natomiast dorośli co najmniej dwie szklanki mleka dziennie. Niby nic takiego, a potrafi zdziałać cuda.

 

Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę