Targi_china_210519-750

Zostań Strażnikiem Rzek WWF!

7 czerwca 2019
Zostań Strażnikiem Rzek WWF!

Strażnicy Rzek WWF to grupa miłośników przyrody, którym los rzek nie jest obojętny i chcą aktywnie działać dla ich dobra. Świetną okazją do zapoznania się z przyrodniczymi i prawnymi podstawami ochrony słodkich wód oraz zdobycia cennych informacji przydatnych w działaniach Strażników będzie najbliższe szkolenie, które odbędzie się 22-23 czerwca w Gdańsku!

Program Strażnicy Rzek WWF ruszył w 2018 roku z inicjatywy Fundacji WWF Polska. Do tej pory udało się zaangażować kilkuset Strażników, którzy aktywnie działają dla dobra rzek w swoim sąsiedztwie. W gronie tym znajdują się osoby, które zajmują się ochroną przyrody        naukowo, ale duża część Strażników nie ma wykształcenia w tej dziedzinie, interesuje się rzekami hobbystycznie, a dzięki merytorycznemu wsparciu Fundacji WWF Polska jest w stanie wiele zdziałać na rzecz tych cennych obszarów. Zadaniem wolontariuszy jest prowadzenie działań edukacyjnych, monitorowanie prac utrzymaniowych na ciekach wodnych, gromadzenie i udostępnianie często trudno dostępnych danych, konsultowanie dokumentów, przeprowadzanie interwencji oraz akcji sprzątania rzek. 

W dniach 22-23 czerwca w Gdańsku organizowane jest szkolenie dla obecnych Strażników Rzek WWF i wszystkich tych, którzy chcą dołączyć do tego grona. Będzie to świetna okazja do rozpoczęcia przygody z ochroną rzek, ale także pogłębienia wiedzy na temat ekosystemów wodnych.

Pierwszy dzień szkolenia będzie spotkaniem warsztatowym, podczas którego będzie można poznać przyrodnicze i prawne podstawy ochrony rzek. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się o problemach związanych z ciekami wodnymi, będą mogli wymienić się także swoimi dotychczasowymi doświadczeniami. Drugiego dnia uczestnicy warsztatów wybiorą się wspólnie nad rzekę Redę, aby wykorzystać uzyskaną wiedzę w praktyce.

Zgłoszenia na warsztaty można  wysyłać na adres: straznicy@wwf.pl

Link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/1827363940696845/

Więcej informacji o programie Strażnicy Rzek WWF: https://straznicy.wwf.pl/

 

Partnerem Programu Strażnicy Rzek WWF są firmy GEBERIT i UPM Raflatac.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

700 tys. gospodarstw mlecznych, 12 tys. zakładów mleczarskich i 300 tys. pracown...

Minister do spraw Handlu, Przemysłu i Rozwoju Gospodarczego Republiki Południowe...

Spółka zależna Lactalis do Brasil ogłosiła zakończenie procesu przejmowania spół...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę