aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wieś w sieci: Agroturystyczne adresy

17 maja 2005
Rolnicy już wiedzą, że opłaca się mieć stronę internetową z dużą ilością zdjęć, bo wielu klientów tą drogą dociera do ich gospodarstw.

Na oficjalnej stronie promującej Polskę http://www.poland-tourism.plw rubryce "Noclegi" umieszczono listę 2631 kwater agroturystycznych z adresami i telefonami. Jeśli wybieramy się np. w okolice Biłgoraju, system wyszuka też atrakcje w okolicy - Biłgorajskie Spotkania z Poezją czy V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej.

Kilkaset bardzo dobrze opisanych kwater znajdziemy na stronie http://www.wakacje.agro.pl. To jeden z najbardziej nowoczesnych i przejrzystych portali, z forum i linkami do innych dobrych stron. Są tu nie tylko indywidualne oferty, ale bardzo dobrze opisany produkt, np. Świętokrzyskie stawia na "Krainę latających czarownic": http://www.czarownice.agrowakacje.pl.

Ten portal współpracuje ze stroną http://www.e-agroturystyka.pl, która proponuje ponad 500 ofert posegregowanych ze względu na miejsce, cenę, atrakcje. Jest też m.in. agrokatalog ułożony wg województw czy lista nowości na wiejskiej mapie Polski i przejście do kolejnych linków: http://www.agrowakacje.pl, http://www.agroturystyka.com.pl, http://www.agropoland.com.

Większość z kilkudziesięciu stowarzyszeń agroturystycznych zrzeszona jest dziś w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne". Biuro główne mieści się w Warszawie przy ul. Wspólnej 30, tel. 0-602 459 137. Federacja oferuje szeroką bazę danych dostępną pod adresami: http://www.agroturystyka.pli http://www.agritourism.pl.

Każde stowarzyszenie ma tu swój własny link. I tak, by odnaleźć Podlaskie Stowarzyszenie Agroturystyczne, wystarczy wpisać http://www.agroturystyka.pl/podlaskie, poznańskie - http://www.agroturystyka.pl/poznanskie. W ten sposób odnajdujemy wejścia na ich autorskie strony internetowe (np. http://www.psa.org.pl) albo numery telefonów kontaktowych, np. do biura poznańskiego 0-61 868 97 51.

Ten portal umożliwia też bezpośredni kontakt z rolnikami - kilkaset fotoofert z linkami do stron internetowych gospodarstw.

Federacja wydaje "Atlas turystyki wiejskiej" (20 zł plus koszty wysyłki, tel. 0-81 517 72 10 lub 517 76 22), w którym znajdziemy 400 ofert z całej Polski, ze zdjęciami chat i krótkim opisem: liczba pokoi, odległość do jeziora, lasu, stadniny, itp.

Z kolei atlas samochodowy "Wieś polska zaprasza" (5 zł plus koszty wysyłki) zawiera listę 300 kwater ze zdjęciami i umiejscowieniem na mapie oraz listę 46 stowarzyszeń agroturystycznych z adresami i numerami telefonów.

Właściciele gospodarstw promują się też na targach. Najbliższy, IX Festyn Agroturystyczny odbędzie się 15 maja w Lublinie w Muzeum Wsi Lubelskiej. W programie prezentacja ofert, kiermasz produktów lokalnych i tradycyjnych, sztuki ludowej i rzemiosła, pokazy ginących zawodów, występy zespołów śpiewaczych i kapel ludowych.

POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę