aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Czym nasiąknął grunt na stacji paliw?

20 kwietnia 2004

Kilkadziesiąt ton ziemi wybranej podczas modernizacji stacji paliw w Barcinie trafiło na prywatny teren. Właściciel stacji, PKN "Orlen" zapewnia, że ziemia nie jest skażona substancjami ropopochodnymi. Jednak po interwencji urzędników miejscowego ratusza, piasek z prywatnej działki jest wywożony.

- Mieszkaniec Kniei (jednej z podbracińskich wsi - przyp. red.) przyjął na swój teren kilkadziesiąt ton ziemi, choć nie ma do tego uprawnień i koncesji - mówi Krzysztof Karski, kierownik wydziału gospodarki przestrzennej, budownictwa i ochrony środowiska, barcińskiego ratusza. - Inwestor i wykonawca robót zostali zobowiązani do wywiezienia tej ziemi. Ma to nastąpić jeszcze dziś. Gdzie ta ziemia trafi, to już nas nie interesuje. Nie mogę pozwolić, żeby na terenach rolnych, na łąkach składowano ziemię z odorem ropy.
Tymczasem przedstawiciele "Orlenu" zapewniają, że do zanieczyszczenia środowiska nie doszło.
- Mamy podpisaną umowę z firmą z Płocka, która zajmuje się wywozem i utylizacją skażonej ziemi - mówi Kazimierz Jakubczyk z PKN "Orlen". - Na wszystko są niezbędne dokumenty. Ziemia, która trafiła na prywatną działkę, była badana i nie jest skażona. Zostanie wywieziona, bo właściciel nie ma koncesji na jej składowanie.
Do tej pory z placu przebudowy stacji paliw wywieziono ponad 240 ton ziemi. Dowiedzieliśmy się, że trafiła także na teren ogródków działkowych w Barcinie. Działkowców zaniepokoiła bowiem woń piasku, zwiezionego do jednego z ogródków. Jednak tego faktu nie potwierdza ratusz.
- O wywozie ziemi poinformowaliśmy między innymi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, będziemy obserwować czy faktycznie nie zostało zanieczyszczone środowisko - mówi Krzysztof Karski.


POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę