Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Dopłaty rolnośrodowiskowe dla gospodarstwa ekologicznych

30 sierpnia 2004

Od pierwszego września rolnicy prowadzący ekologiczne uprawy mogą się starać się o specjalne dopłaty W regionie łódzkim to szansa nawet dla kilkudziesięciu tysięcy gospodarstw.

Jest o co walczyć - można uzyskać nawet 1800 zł do hektara upraw. Rolnicy będą dostawać pieniądze min. na to, aby zachować tradycyjny krajobraz rolniczy. Dlatego jednym z siedmiu elementów programu będą dopłaty dla gospodarstw ekologicznych.

Wnioski będzie można składać tylko w biurach powiatowych agencji. Jest to jakaś szansa dla tych małych gospodarstw, no a gospodarstwa ekologiczne są potrzebne.

Z dopłat mogą skorzystać rolnicy będący właściciele lub dzierżawcy co najmniej jednego hektara gruntów rolnych, łąk lub sadów. Muszą przygotować specjalne programy rolno środowiskowe które będą skrupulatnie realizować.

"W zależności od tego, czego będzie dotyczyła ta działalność rolnicza, będzie to kwota od 260 do 1800 zł płatnych za każdy hektar - ta największa płatność będzie dotyczyła uprawy sadowniczej" - powiedział Radosław Agaciak, z-ca dyr. ARiMR w Łodzi.

W ramach programu rolnośrodowiskowego Unia Europejska wspierać będzie min. ochronę lokalnych ras zwierząt gospodarskich, gleb i wód.


POWIĄZANE

W handlu detalicznym ceny miodu utrzymują się na poziomie zbliżonym do ubiegłoro...

Polscy rolnicy mogą już skorzystać z “zielonych pożyczek” z oprocentowaniem 0 pr...

Tegoroczny sezon zbiorów w firmie „Herbapol-Lublin” S.A. zbliża się do finiszu, ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę