informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ekologiczne uprawy - zysk dla rolników

14 kwietnia 2004

Zgodnie z unijnymi przepisami za trzy lata elektrownie będą musiały trzykrotnie zwiększyć wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Opolscy rolnicy zawierają już wieloletnie kontrakty z odbiorcami wierzby i słomy rzepakowej.

Na Opolszczyźnie jest już kilkaset plantacji wierzby energetycznej. Rolnicy założyli stowarzyszenie ,,Agroenergia'' i przekonują innych do jej produkcji. Aby zapewnić stałe dostawy paliwa z wierzby trzeba będzie osadzić 15 tysięcy hektarów. Nie na każdym polu można uprawiać wierzbę. Przedsięwzięcie opłaca się tylko na glebach zasobnych w wodę. Opolskich rolników, którzy nie mają warunków do uprawy wierzby zachęca się do obsadzania pól innymi energetycznymi roślinami. Miedzy innymi słonecznikiem bulwiastym czy ślazowcem pensylwańskim. Zarabiać będą mogli też na sprzedaży odpadów produkcyjnych i słomy. Zbyt energetycznych roślin wydaje się być zapewniony. Wykorzystywać je będzie budowana pod Namysłowem ekologiczna elektrownia oraz zakłady ciepłownicze. Specjaliści szacują , że zysk rolników będzie większy niż z uprawy zboża.


POWIĄZANE

„Herbapol-Lublin” S.A., jeden z największych polskich producentów herbat oraz li...

W ramach projektu „Go Agri Bio”, realizowanego przez Społeczny Instytut Ekologic...

– Dziś w Polsce rolnictwo ekologiczne ma szansę rozwoju, jakiej nigdy w historii...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę