aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jerzy Buzek o ochronie środowiska

21 listopada 2002

Wykład dotyczący ochrony środowiska w negocjacjach z Unią Europejską wygłosił wczoraj na Politechnice Opolskiej były premier Jerzy Buzek.

Były premier przedstawił studentom najważniejsze aspekty negocjacji dotyczące ochrony środowiska. Omówił proces dostosowania naszych przepisów prawnych w tej kwestii do przepisów " piętnastki" i wyjaśnił dlaczego w poszczególnych dziedzinach negocjatorzy starali się o dłuższe okresy przejściowe. Powiedział, ze czyste środowisko to nie tylko pozytywny skutek zastosowania nowych technologii, ale także klucz do poprawy gospodarki, przyciągania inwestorów oraz obniżania bezrobocia.

Zdaniem Buzka koszt dostosowania do unijnych wymogów w dziedzinie ochrony środowiska, to minimum 30 mld euro. (...) Ta kwota zapewne będzie się zwiększać, bo normy w krajach członkowskich ciągle się zmieniają, więc trzeba je będzie dostosować – powiedział były premier. Podkreślił też, że mimo, iż optymistycznie wygląda zapowiedź refundacji kosztów działań na rzecz środowiska z unijnych środków, to trzeba mieć na uwadze, że bez umiejętności dobrego pisania projektów, do 30% wkładu własnego i czytelnego, bezbłędnego rozliczania się z funduszy, możemy tych pieniędzy nie otrzymać.


POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę