aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Kujawscy Zapylacze w komplecie – premiera filmu z ostatnim bohaterem akcji

24 lipca 2015
Czy wiecie, że gdyby na świecie zabrakło pszczół nie mielibyśmy warzyw, owoców, bawełny czy migdałów? Na co dzień nie doceniamy pszczołowatych, pożytecznych owadów, które zapylają rośliny. Żeby przypomnieć społeczeństwu o ich niezastąpionej roli, organizator programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” stworzył akcję Kujawscy Zapylacze. Trzech śmiałków wciela się w rolę pszczół i próbuje przejąć ich codzienne obowiązki - zapylanie roślin. Antek, trzeci spośród Kujawskich Zapylaczy, w najnowszym filmie odkrywa przed nami trudy i znoje podjętego przez siebie wyzwania. Organizatorzy 5., jubileuszowej edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”  zapraszają na Wielki Dzień Pszczół, który odbędzie się 8 sierpnia w ogrodach botanicznych i parkach narodowych w całej Polsce. Wtedy będzie można dowiedzieć się więcej na temat pszczołowatych, a w wybranych miastach spotkać się z Kujawskimi Zapylaczami.

Albert Einstein powiedział, że w dniu, w którym na Ziemi umrze ostatnia pszczoła, ludziom pozostaną zaledwie cztery lata życia. Ten scenariusz, niczym z filmu science fiction, nie jest jednak niemożliwy. Choć pszczoły kojarzymy zazwyczaj z miodem, zawdzięczamy im dużo więcej. Od zapylania roślin zależy bowiem 1/3 żywności na ziemi. Gdyby ich zabrakło, człowiek musiałby zastąpić te pożyteczne owady w ich ciężkiej pracy. Na świecie istnieją już rejony, gdzie ludzie ręcznie zapylają rośliny z powodu masowego wymarcia pszczół. Organizatorzy programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, aby zwrócić uwagę na ten ważny problem, zorganizowali niecodzienną akcję.

Trzech śmiałków, Kujawskich Zapylaczy, wcieliło się w rolę pszczół i wyruszyło by zapylać rośliny. Na Facebooku, na profilu programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” ukazał się właśnie kolejny film z ich udziałem. To już trzecia i ostania odsłona akcji, w której uzbrojeni w lupy i pędzle śmiałkowie, starają się zastąpić te pożyteczne owady, zapylając rośliny. Antek, walczący z alergią, postanawia sprawdzić, czy zapylanie rzepaku to prosta sprawa.


Jego opowieść możemy poznać klikając w link: https://www.youtube.com/watch?v=zrIA6H4Cw2g
 
Jak zatem zostać przyjacielem pszczół? Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad. Zapylacze będą nam wdzięczni za: niewypalanie traw, stosowanie naturalnych nawozów i środków ochrony roślin, zakładanie ogródków z kwiatami i ziołami miododajnymi, utrzymywanie w ogródkach dzikich zakątków oraz budowanie sztucznych gniazd.

- Mamy nadzieję, że Kujawscy Zapylacze przekonają jak najwięcej Polaków do tego, że warto być przyjacielem pszczół, owadów bez których nie byłoby świeżych warzyw, owoców, dżinsów czy bawełnianych koszulek – mówi Małgorzata Strzelec z firmy ZT „Kruszwica” S.A., organizatora programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Kujawskich Zapylaczy będzie można spotkać na żywo w wybranych ogrodach botanicznych i zoobotanicznych w ramach obchodów trzeciej edycji Wielkiego Dnia Pszczół, które odbędą się już 8 sierpnia. Tego dnia dzięki zaangażowaniu placówek przyrodniczych z całej Polski będziemy dowiedzieć się jak wiele produktów zawdzięczamy pszczołowatym, poznać tajniki ich ciężkiej pracy i przekonać się jak łatwo można zostać przyjacielem pszczół na 5! Na zwiedzających czekają liczne atrakcje, m.in.: warsztaty budowania domków dla pszczół dziko żyjących, spotkania z pszczelarzami, degustacja miodu czy gry i zabawy połączone z nauką o zapylaczach.
Filmy z Kujawskimi Zapylaczami można znaleźć na profilu Facebook „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” (Facebook.com/ZKujawskimPomagamyPszczolom) wraz z wieloma ciekawostkami na temat tych owadów.
Za stworzenie idei kreatywnej, strategię komunikacji akcji Kujawscy Zapylacze, planowanie i zakup mediów oraz realizację działań odpowiada Starcom MediaVest Group we współpracy z ZT „Kruszwica” S.A. i agencją PR Garden of Words.    ***
Kujawski z pierwszego tłoczenia to naturalny olej, który powstaje ze starannie wyselekcjonowanych nasion rzepaku. Aby te nasiona mogły powstać, kwiat rzepaku, podobnie jak większość innych roślin, musi zostać zapylony – to zadanie należy do pszczół i innych pszczołowatych: pszczolinek, trzmieli, bzygów czy murarek. Kujawski to marka, która czerpie z natury, ale także się o nią troszczy. Dlatego postanowiła zwrócić uwagę na problem masowo ginących pszczół i organizuje akcję „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Głównym celem akcji jest upowszechnianie wiedzy na temat tego, jak każdy z nas może przyczynić się do ratowania pszczół.

W ramach programu  „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” do tej pory:
- ponad 34 000 osób poparło Zasady Przyjaciół Pszczół,
- Akademie Przyjaciół Pszczół przyciągnęły ponad 2 500 placówek edukacyjnych z całego kraju,
- zorganizowaliśmy drugi ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół 8 sierpnia

POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę