Life Science Open Space 2015

20 października 2015
8 października br. odbyło się wydarzenie pn. „Life Science Open Space”. Było to spotkanie profesjonalistów, fanów i użytkowników technologii i innowacji dla zdrowia i jakości życia. Open space nawiązuje do koncepcji otwartej innowacji, zachęca do współpracy oraz promuje efektywne wykorzystanie wiedzy, umiejętności i możliwości. Zagadnienia dedykowane są priorytetom określonym w ramach Małopolskiej Regionalnej Inteligentnej Specjalizacji.

Tematami wiodącymi były m.in. kwestie dotyczące zdrowej żywności i nowoczesnego zrównoważonego rolnictwa.

Na zaproszenie dyrekcji krakowskiego Klastra Life Science – organizatora konferencji - OT w Krakowie przygotował dla uczestników prezentacje dotyczącą możliwości pozyskania środków na realizację innowacyjnych przedsięwzięć w sektorach rolnym, spożywczym i leśnym oraz promocję żywności wysokiej jakości. W tematyce wystąpienia pojawiły się m.in. informacje o nowym działaniu, którym będzie administrowała ARR – „Współpraca”, a także o Funduszach Promocji Produktów Rolno – spożywczych, działaniach promocyjnych i informacyjnych w ramach PROW, kampaniach branżowych i wielu innych. Prelekcję wygłosił pracownik Sekcji Informacji i Promocji OT ARR w Krakowie Piotr Sendor.

Wystąpienie przedstawiciela ARR wzbudziło duże zainteresowanie, szczególnie w zakresie działania „Współpraca”, dzięki któremu możliwe będzie realizowanie innowacyjnych projektów prowadzących do opracowania nowych rozwiązań, nowych produktów, praktyk, procesów, technologii, metod organizacji i marketingu w sektorach rolnym, spożywczym i leśnym.

POWIĄZANE

Do udziału w konkursie zapraszamy rolników ekologicznych z województwa dolnośląs...

Pora na Pola to internetowy targ naturalnego jedzenia z dostawą do domu, który z...

Ruszyła kolejna edycja konkursu na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego. Zwyci...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę