informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Odsprzedaż energii odnawialnej nie będzie możliwa

21 lutego 2003

Nowe rozporządzenie MGPiPS uniemożliwi odsprzedaż energii odnawialnej.

W lipcu bieżącego roku wejdzie w życie nowe rozporządzenie Ministerstwa Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej, które spowoduje, że zakłady dystrybucyjne nie będą mogły odsprzedawać energii odnawialnej – poinformował w czwartek Zbigniew Kamieński z resortu gospodarki.

Projekt rozporządzenia w najbliższym czasie trafi do uzgodnień międzyresortowych – powiedział Kamieński. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 lipca 2003 roku, co skorelowane będzie z terminem obowiązywania taryf dla spółek dystrybucyjnych – dodał.

W Polsce zakłady energetyczne muszą kupować energię ze źródeł odnawialnych i niekonwencjonalnych, między innymi z elektrowni wiatrowych i wodnych. Z roku na rok nałożony na nie limit zakupu jest wyższy i w 2010 roku ma osiągnąć poziom 7,5%. Obecnie udział energii odnawialnej w łącznej sprzedaży zakładów energetycznych wynosi około 2%. Zakłady dystrybucyjne niechętnie kupują tę energię, ponieważ jest ona droższa od zwykłej, pochodzącej np. z elektrowni węglowych. Dotychczas zdarzało się, że spółki dystrybucyjne, aby wykazać, że wprowadzały do obrotu "zieloną energię", kupowały ją, a następnie odsprzedawały. Nowe rozporządzenie MGPiPS, które zastąpi poprzednie z grudnia 2000 roku ma wyeliminować ten proceder.


POWIĄZANE

Utrzymanie silnego systemu kontroli ma ogromne znaczenie dla dynamicznego i szyb...

Doceńmy rolę pszczół, które są tak ważne dla procesu zapylania roślin jadalnych,...

Czterech rolników pochodzących z regionu województwa łódzkiego bierze udział w p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę