informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ostatnie takie bony

15 kwietnia 2004

Rolnicy z Zamojszczyzny mają jeszcze dwa tygodnie na pobranie zaświadczeń.

O cały miesiąc został przedłużony termin wydawania zaświadczeń uprawniających do pobrania bonów paliwowych. Rolnicy mogą się po nie zgłaszać do urzędów gmin do końca kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że dopłaty do paliwa w tej formie realizowane są po raz ostatni.

Każdy gospodarz, który posiada ciągnik i nie zalega z podatkami, otrzyma 22,40 zł dopłaty do paliwa na każdy hektar ziemi. Na Zamojszczyźnie większość rolników odebrała bony w pierwotnym terminie, czyli do końca marca. - W tym miesiącu po zaświadczenie zgłosiła się do nas tylko jedna osoba - mówi Stanisław Jędrusina, wójt Łaszczowa. - Do sołtysów przesłaliśmy informację, że termin ich wydawania został przedłużony.
Podobnie jest w innych gminach. - Zdecydowana większość rolników odebrała zaświadczenia jeszcze w marcu - informuje wójt Mircza Edward Załoga.
W gminie Łaszczów do wczoraj zaświadczenia uprawniające do pobrania bonów paliwowych pobrało 630 gospodarzy. - Nie znam przypadku, aby jakiś rolnik nie otrzymał zaświadczenia - mówi wójt Jędrusina. - Tym, którzy spóźniali się z podatkiem, rozłożyliśmy zaległości na raty. - W miarę możliwości staraliśmy się najbiedniejszym rolnikom umarzać zaległości za pierwszy kwartał - wyjaśnia Krzysztof Bożek, wójt gminy Horodło. - Nikt nie odszedł od nas z kwitkiem - podkreśla.
Rolnicy mogą zgłaszać się po zaświadczenia jeszcze przez dwa tygodnie do urzędów gmin. Ze sobą należy zabrać dowód osobisty i dowód rejestracyjny ciągnika. Bony paliwowe wydawane są w bankach spółdzielczych.


POWIĄZANE

Utrzymanie silnego systemu kontroli ma ogromne znaczenie dla dynamicznego i szyb...

Doceńmy rolę pszczół, które są tak ważne dla procesu zapylania roślin jadalnych,...

Czterech rolników pochodzących z regionu województwa łódzkiego bierze udział w p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę