Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Pierwsze kroki do sukcesu, czyli "Ekokariera"

21 kwietnia 2004

Ministerstwo Środowiska przygotowało nowy program organizacji staży i praktyk w tym resorcie - program pod nazwą "Ekokariera". Nowe zasady organizacji praktyk i staży obejmą Ministerstwo Środowiska oraz wszystkie jednostki podległe temu resortowi i przez niego nadzorowane.

"Ekokariera" skierowana jest do studentów oraz absolwentów uczelni i szkół wyższych, zarówno państwowych, jak i niepaństwowych. Pełne informacje o programie "Ekokariera" wraz z listem intencyjnym ministra środowiska trafiają właśnie do rektorów państwowych i niepaństwowych uczelni wyższych. W skład tzw. pakietu startowego, który otrzymają uczelnie, wchodzą: założenia programu "Ekokariera", informacje o wolnych miejscach praktyk zawodowych i staży absolwenckich w jednostkach resortu środowiska, ulotki informacyjne oraz plakaty reklamowe. W promocję programu przewiduje się zaangażowanie uczelnianych Biur Karier. Pakiet startowy przekazany zostanie również do kierowników poszczególnych urzędów pracy.

Do 31 maja br. studenci i absolwenci zainteresowani udziałem w "Ekokarierze" mogą składać w wybranych jednostkach resortu środowiska formularze aplikacyjne.

Druk formularza aplikacyjnego można znaleźć na stronie www.ekokariera.pl. Na tej stronie znajdują się również wszystkie informacje dla zainteresowanych udziałem w programie.

Czesław Śleziak, minister środowiska:
Program "Ekokariera" jest odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie młodzieży tematyką ochrony środowiska. Ku mojemu zadowoleniu kierunki studiów związane z ekologią są bardzo popularne. Dlatego też powstał program, który w swoich założeniach ma być początkiem zawodowej kariery przyszłych specjalistów. Mam nadzieję, że te założenia sprawdzą się w praktyce, a "Ekokariera" będzie dobrym sposobem, by zainteresować młodych ludzi ochroną środowiska. Uczestnictwo w programie może być źródłem pierwszych, praktycznych doświadczeń zawodowych.


POWIĄZANE

W handlu detalicznym ceny miodu utrzymują się na poziomie zbliżonym do ubiegłoro...

Polscy rolnicy mogą już skorzystać z “zielonych pożyczek” z oprocentowaniem 0 pr...

Tegoroczny sezon zbiorów w firmie „Herbapol-Lublin” S.A. zbliża się do finiszu, ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę