Targi_china_210519-750

Pierwsze kroki do sukcesu, czyli "Ekokariera"

21 kwietnia 2004

Ministerstwo Środowiska przygotowało nowy program organizacji staży i praktyk w tym resorcie - program pod nazwą "Ekokariera". Nowe zasady organizacji praktyk i staży obejmą Ministerstwo Środowiska oraz wszystkie jednostki podległe temu resortowi i przez niego nadzorowane.

"Ekokariera" skierowana jest do studentów oraz absolwentów uczelni i szkół wyższych, zarówno państwowych, jak i niepaństwowych. Pełne informacje o programie "Ekokariera" wraz z listem intencyjnym ministra środowiska trafiają właśnie do rektorów państwowych i niepaństwowych uczelni wyższych. W skład tzw. pakietu startowego, który otrzymają uczelnie, wchodzą: założenia programu "Ekokariera", informacje o wolnych miejscach praktyk zawodowych i staży absolwenckich w jednostkach resortu środowiska, ulotki informacyjne oraz plakaty reklamowe. W promocję programu przewiduje się zaangażowanie uczelnianych Biur Karier. Pakiet startowy przekazany zostanie również do kierowników poszczególnych urzędów pracy.

Do 31 maja br. studenci i absolwenci zainteresowani udziałem w "Ekokarierze" mogą składać w wybranych jednostkach resortu środowiska formularze aplikacyjne.

Druk formularza aplikacyjnego można znaleźć na stronie www.ekokariera.pl. Na tej stronie znajdują się również wszystkie informacje dla zainteresowanych udziałem w programie.

Czesław Śleziak, minister środowiska:
Program "Ekokariera" jest odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie młodzieży tematyką ochrony środowiska. Ku mojemu zadowoleniu kierunki studiów związane z ekologią są bardzo popularne. Dlatego też powstał program, który w swoich założeniach ma być początkiem zawodowej kariery przyszłych specjalistów. Mam nadzieję, że te założenia sprawdzą się w praktyce, a "Ekokariera" będzie dobrym sposobem, by zainteresować młodych ludzi ochroną środowiska. Uczestnictwo w programie może być źródłem pierwszych, praktycznych doświadczeń zawodowych.


POWIĄZANE

W dniu 11 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwszy Kongres Rolnictwa i Żywności...

W minionym tygodniu Copa i Cogeca wybrały nowe prezydium grupy roboczej „Rolnict...

26 kwietnia 2019 r. samorząd rolniczy przekazał uwagi do projektu rozporządzenia...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę