Prezydent: Biopaliwa tak, ustawa nie

28 lutego 2003

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział, że wprowadzenie biopaliw nie jest złym pomysłem, ale przyjęta przez Sejm ustawa o biopaliwach była złą ustawą i dlatego jej nie podpisał.

Wczoraj Sejm odrzucił głosami, między innymi, koalicyjnego PSL projekt rządowej ustawy o winietach. Oficjalnie posłowie PSL tłumaczyli to wielką liczbą poprawek, jakie zgłoszono do tej ustawy. Nieoficjalnie wiadomo, że PSL chodziło o powiązanie ustawy o winietach z ustawą o biopaliwach.

Aleksander Kwaśniewski w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreślił, że targ jest metodą polityczną, której nie akceptuje. Jeżeli godzimy się na przyjmowanie złych ustaw bo jest to wynikiem targu – jest to najgorszy z rodzajów polityki jaki można sobie wyobrazić – powiedział prezydent. Dodał, że ustawę o biopaliwach trzeba napisać inaczej i wtedy będzie miała szanse przejść.

Prezydent powiedział także, że nierealna jest propozycja PSL-u, aby rząd już dzisiaj gwarantował maksymalne dopłaty dla rolników z kasy państwowej. Jego zdaniem byłoby to wystawianiem weksli bez pokrycia, ponieważ nie wiadomo jaki będzie stan budżetu za kilka lat.


POWIĄZANE

Wartość polskiego rynku żywności ekologicznej szacowana jest na 1,36 mld zł w ce...

Wydaje się, że rolnictwo ekologiczne w Polsce skazane jest na walkę o przetrwani...

W Krakowie 20-22 maja w Międzynarodowym Centrum Targowo- Kongresowym EXPO Polska...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę