Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Prezydent: Biopaliwa tak, ustawa nie

28 lutego 2003

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział, że wprowadzenie biopaliw nie jest złym pomysłem, ale przyjęta przez Sejm ustawa o biopaliwach była złą ustawą i dlatego jej nie podpisał.

Wczoraj Sejm odrzucił głosami, między innymi, koalicyjnego PSL projekt rządowej ustawy o winietach. Oficjalnie posłowie PSL tłumaczyli to wielką liczbą poprawek, jakie zgłoszono do tej ustawy. Nieoficjalnie wiadomo, że PSL chodziło o powiązanie ustawy o winietach z ustawą o biopaliwach.

Aleksander Kwaśniewski w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreślił, że targ jest metodą polityczną, której nie akceptuje. Jeżeli godzimy się na przyjmowanie złych ustaw bo jest to wynikiem targu – jest to najgorszy z rodzajów polityki jaki można sobie wyobrazić – powiedział prezydent. Dodał, że ustawę o biopaliwach trzeba napisać inaczej i wtedy będzie miała szanse przejść.

Prezydent powiedział także, że nierealna jest propozycja PSL-u, aby rząd już dzisiaj gwarantował maksymalne dopłaty dla rolników z kasy państwowej. Jego zdaniem byłoby to wystawianiem weksli bez pokrycia, ponieważ nie wiadomo jaki będzie stan budżetu za kilka lat.


POWIĄZANE

W handlu detalicznym ceny miodu utrzymują się na poziomie zbliżonym do ubiegłoro...

Polscy rolnicy mogą już skorzystać z “zielonych pożyczek” z oprocentowaniem 0 pr...

Tegoroczny sezon zbiorów w firmie „Herbapol-Lublin” S.A. zbliża się do finiszu, ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę