aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Rynek miodu

17 stycznia 2003

Produkcja miodu w Polsce w 2000 r. szacowana jest na około 10 tys. ton. Jest to poziom produkcji z roku 1999. Dla porównania – w latach 1990-93 pszczelarstwo w Polsce produkowało około 14 tys. ton. Na spadek produkcji wpływ mają dwa czynniki. Pierwszym z nich jest spadek liczby rodzin pszczelich do około 1 mln (wg Polskiego Związku Pszczelarskiego), podczas gdy do pełnego zapylenia roślin potrzeba ich dwa razy więcej. Jednak trudno jest do końca ustalić całkowitą liczbę rodzin pszczelich ze względu na fakt, że nie wszyscy pszczelarze należą do PZP. Drugim czynnikiem wpływającym na spadek produkcji miodu jest pogorszenie opłacalności produkcji. Spada również konsumpcja miodu w Polsce. Ciekawe jednak jest, czym kierują się konsumenci wybierając ten produkt. Czy ważniejsza jest jego odmiana, barwa czy konsystencja? A może po prostu wszystko zależy od przyzwyczajenia...? 

Polska Dobra Żywność to program, którego celem jest promocja wysokiej jakości produktów żywnościowych wytwarzanych z surowców pochodzenia krajowego. W programie tym mogą uczestniczyć produkty pszczele.  

To jest ciekawe...

Do rozwoju przemysłu cukrowniczego w Europie na większą skalę przyczyniły się w czasach napoleońskich dwa fakty historyczne. Po pierwsze, zwiększenie się opłacalności gospodarki rolnej. Po drugie, międzynarodowa sytuacja gospodarcza na początku dziewiętnastego wieku związana z blokadą kontynentalną. Powstanie i rozwój polskiego cukrownictwa  należy odnieść do trzech regionów Rzeczypospolitej, pozostających wówczas pod zaborami – chodzi tu o: Wielkopolskę, Galicję i Królestwo Polskie.


POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę