aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Samoobrona i PUG zawarły porozumienie

6 sierpnia 2002

W poniedziałek Samoobrona i Polska Unia Gospodarcza zawarły między sobą porozumienie programowe. Celem porozumienia jest "współpraca i współdziałanie w osiąganiu wspólnych celów".

Szef Samoobrony Andrzej Lepper oświadczył, że jego partia chce gromadzić wokół siebie partie i organizacje, którym bliski jest jej program. PUG, zrzeszający polskich przedsiębiorców, jest - według Leppera - właśnie takim ugrupowaniem.  

Lepper deklaruje: – Zrobimy wszystko, aby przedstawić realny program, który pozwoli na ratowanie miejsc pracy i tworzenie nowych. Do tego potrzebne jest porozumienie wszystkich, którym bliski jest program mówiący, że ani komunizm, ani kapitalizm. Trzeba szukać drogi nowej - czy nazwać to trzecią, czy nową nie ma znaczenia. Musi to być droga stawiająca na pierwszym miejscu człowieka, rodzinę, pracę i godne życie.

Zdaniem przewodniczącego PUG, Wojciecha Kornowskiego i jego partii Samoobrona ma wiele dobrych pomysłów (np. minimum socjalne) i pod wieloma propozycjami PUG również się podpisuje. Kornowski ma nadzieję, że przez Samoobronę PUG zdoła w parlamencie "załatwić wiele spraw i przedstawić pewne programy".

Obie partie zapowiedziały powołanie mieszanego zespołu do opracowania szczegółowych założeń programowych oraz wskazania treści istotnie różniących oba ugrupowania.


POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę