Claas_20.11.2020

Samoobrona i PUG zawarły porozumienie

6 sierpnia 2002

W poniedziałek Samoobrona i Polska Unia Gospodarcza zawarły między sobą porozumienie programowe. Celem porozumienia jest "współpraca i współdziałanie w osiąganiu wspólnych celów".

Szef Samoobrony Andrzej Lepper oświadczył, że jego partia chce gromadzić wokół siebie partie i organizacje, którym bliski jest jej program. PUG, zrzeszający polskich przedsiębiorców, jest - według Leppera - właśnie takim ugrupowaniem.  

Lepper deklaruje: – Zrobimy wszystko, aby przedstawić realny program, który pozwoli na ratowanie miejsc pracy i tworzenie nowych. Do tego potrzebne jest porozumienie wszystkich, którym bliski jest program mówiący, że ani komunizm, ani kapitalizm. Trzeba szukać drogi nowej - czy nazwać to trzecią, czy nową nie ma znaczenia. Musi to być droga stawiająca na pierwszym miejscu człowieka, rodzinę, pracę i godne życie.

Zdaniem przewodniczącego PUG, Wojciecha Kornowskiego i jego partii Samoobrona ma wiele dobrych pomysłów (np. minimum socjalne) i pod wieloma propozycjami PUG również się podpisuje. Kornowski ma nadzieję, że przez Samoobronę PUG zdoła w parlamencie "załatwić wiele spraw i przedstawić pewne programy".

Obie partie zapowiedziały powołanie mieszanego zespołu do opracowania szczegółowych założeń programowych oraz wskazania treści istotnie różniących oba ugrupowania.


POWIĄZANE

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zaprasza 10 grudnia o godz...

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu 26 listopada o godz. 10.00...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę