aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Suwałki postawią na OZE?

10 listopada 2015
Problematyka innowacji w energetyce, z położeniem szczególnego nacisku na „ekoenergię”, jako kierunku gospodarki energetycznej Suwałk, będzie tematem przewodnim konferencji, którą zaplanowano 19 listopada w Parku Naukowo -Technologicznym „Polska - Wschód” w Suwałkach.

W  spotkaniu wezmą udział - oprócz samorządowców - również specjaliści zajmujący się odnawialnymi źródłami energii, przedstawiciele firm i instytucji zaangażowanych w budowę instalacji OZE oraz osoby zajmujące się promowaniem tego rodzaju rozwiązań.
 
Uczestnicy wydarzenia wysłuchają prelekcji m.in. na temat krajowych i międzynarodowych uwarunkowań rozwoju OZE w Polsce, możliwości wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii w samorządach czy efektywności tego typu instalacji, na przykładzie inwestycji zrealizowanych w województwie podlaskim.

Prof. nzw. dr hab. inż. Maciej Zajkowski z Politechniki Białostockiej, reprezentujący Katedrę Elektroenergetyki, Fotoniki i Techniki Świetlnej, wygłosi referat poświęcony zagadnieniu systemów fotowoltaicznych w obszarze zurbanizowanym, na przykładzie modelowym w Politechnice Białostockiej.

 
Konferencja będzie również okazją do wręczenia nagród przyznanych przez Fundację „Ośrodek Wspierania Ekologii” za szczególną aktywność i działalność w obszarze propagowania odnawialnych źródeł energii oraz wyróżnienia „Laur Ciepłownictwa”, które odbierze przedstawiciel Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Suwałkach z rąk Prezesa Izby Gospodarczej „Ciepłownictwo Polskie”.

 
Dodatkowo, podczas wydarzenia zostaną wręczone wyjątkowe nagrody - multimedialne tablety i czytniki e-book'ów będące wyróżnieniem w konkursie plastycznym skierowanym do uczniów szkół średnich z województwa podlaskiego, zorganizowanym przez suwalski Park Naukowo-Technologiczny.

 
W konkursie „Odnawialne źródła energii w naszym mieście”, który trwał od października, uczestnicy mogli wykazać się pomysłowością i talentem, przygotowując pracę plastyczną lub zdjęcie przedstawiające OZE lub – co ciekawe – wykonując makietę prezentującą odnawialne źródła energii.

 
Organizatorem konferencji „Innowacje w energetyce. Ekoenergia kierunkiem gospodarki energetycznej miasta.” są: Park Naukowo-Technologiczny „Polska-Wschód” w Suwałkach i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Suwałki oraz Politechnika Białostocka. Partnerem strategicznym jest Fundacja „Ośrodek Wspierania Ekologii” a partnerami wspierającymi są: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach, AquaEl, Ciepło Systemowe i Grupa Optima. Konferencja odbywa się pod patronatem medialnym TVP Białystok oraz portali suwalki24.pl i ekologia.pl.

 
Rozpoczęcie konferencji zaplanowane jest na godzinę 10.00, w siedzibie PNTPW w Suwałkach przy ul. Innowacyjnej 1.

POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę